Sporun 2. ayına yaklaşırken protein tozuna başlanmalı mı?

Talha Hraloğlu

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Marketçilik
1, 5 aydır spor yapıyorum günlük protein ihtiyacımı karşılayabildiğimi düşünmüyorum... Her akşam tavuk pilav olmuyor (dışarıda yemek istiyorum fakat yağlı deniyor) sabahları yulaf yiyorum genelde, öğlenleri de ne bulursam onu yiyorum yani genel olarak protein alamıyorum, protein tozu almak istiyorum fakat alırsam gelişir miyim? Veya günlük protein ihtiyacımı karşılarsam bir değişiklik olacak mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her akşam tavuk pilav yeme zorunluluğun yok, kalorilerini ve makrolarını yerine getirmen yeterli. Toz senin için lüks.

Vücut gelişimi oldukça basit bir mantığa dayanıyor, kasları parçaladıktan sonra yani ağırlık antrenmanı yaptıktan sonra günlük alman gereken makro protein miktarından fazla protein alırsan o proteinler sana kas olarak geri döner bu kadar basit :)

Protein tozu ucuz bir şey değil ki, tavuk yesen zaten aşağı yukarı aynı fiyata denk gelmiyor mu? Protein tozu bana göre tamamen gereksiz.

Hayır protein alman gerekir. Alamamanın sebebi nedir?

Yanlış yazmışım düzelteyim genelde evde sadece sabahları protein oluyor :D (haşlanmış yumurta) onun dışında normal ev yemekleri oluyor bende sabahları yumurta yemek istemediğimden protein alamadığımı düşünüyorum.

Vücut gelişimi oldukça basit bir mantığa dayanıyor, kasları parçaladıktan sonra yani ağırlık antrenmanı yaptıktan sonra günlük alman gereken makro protein miktarından fazla protein alırsan o proteinler sana kas olarak geri döner bu kadar basit :)

Ancak benim şahsi fikrimi sorar isen adaptasyon sürecini yeni tamamlamış varsayılabilirsin, doğal yollardan protein almaya devam et (daha fazla yumurta tüketmek gibi). Protein tozu genellikle kas kütlesi fazla olan kişiler için tavsiye edilir çünkü bir yerden sonra günlük alman gereken makro protein miktarı kasları beslemek için o kadar yüksek bir değer olur ki yemek yemekten bıkarsın. Protein tozu spor geçmişi olan ve belli bir kas yüzdesi olan kişilere tavsiye edilir.

Geri
Yukarı