Protein tozuna ekonomik alternatif

Kahve içilebilir pre yerine.

Bence de arkadaş haklı burada. Pratiklik dışında neredeyse bir avantajı yok gibi.

Aşırı yağlı olmasa çok iyi.
Kısası günlük antrenman şiddetine göre kilo başına 1-2gr protein tavuk,et, balık kaynaklarından alamassaniz protein tozu kurtarıcı. Avantajı yok demeyin uzun süre aynı şeyi tüketen bilir bunu bı sure sonra bayıyor aynı şeyleri yemek.

Kısası günlük antrenman şiddetine göre kilo başına 1-2gr protein tavuk, et, balık kaynaklarından alamassaniz protein tozu kurtarıcı. Avantajı yok demeyin uzun süre aynı şeyi tüketen bilir bunu bir sure sonra bayıyor aynı şeyleri yemek.

Evet haklısınız. Ben protein tozu yerine farklı besinler koyulduğu durumda avantajı yok demek istedim. Yoksa pratiklik ve uzun süreli tüketim konusunda avantajı var tabii.

Kahve içilebilir pre yerine.

Bence de arkadaş haklı burada. Pratiklik dışında neredeyse bir avantajı yok gibi.

Aşırı yağlı olmasa çok iyi.
Ama sağlıklı yağ. Zaten yağ ihtiyacını bu tip sağlıklı ürünlerden karşılamak gerekiyor.
Şimdi baktım besin değerlerine. 100 gramında 19g yağ var. Aslında fazla değil ama toplamda 446 kalori. Biraz fazla oluyor.
100g yiyeceğine 50g ya da daha az yersin.
1kg piliç bonfile 62 lira Migros'ta. 250gr tavuk 52gr protein demek. 50gr protein 15TL ediyor. Protein tozunda ortalama 24gr protein dersek, aynı miktarda proteini almak için 7.5TL'lik tavuk yemek yeterli oluyor. Tabii protein tozunun pratikliği ve bcaa vs içermesi başka bir mevzu ama tavuk iyidir yani.
Tavuk ciğeri de alternatif.
Ama kolesterolü mu ne bir şey konusunda iyi değildi. Galiba yumurta da öyle.
Sade tüketmeyi tercih ediyorum. Bir dönem baharat katarak da yemeyi denemiştim ama sade daha lezzetli geldi. Tadını güzel yapabilecek bir formül varsa alabilirim.

Protein miktarından bağımsız olarak protein kalitesi de önemlidir. Misal yumurtanın protein kalitesi çok yüksektir. Aynı miktarda yumurta proteini almak, bitki proteini almaya kıyasla daha faydalıdır.
Hocam bu tariflere bir bakın. Denemedim ama iyi gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

(Sonuçta protein tozlarının kalorisinin az olması ve pratikliği dışında hiçbir avantajı yok) katılmıyorum.
Neden katılmıyorsunuz? Son bilimsel araştırmalar spordan sonra alınan protein miktarının veya emilim hızının hiçbir öneminin olmadığını, önemli olanın gün içerisinde alınan protein miktarı ve kalitesi olduğunu ortaya koyuyor.

Bununla birlikte mikro ifade inceleme işiyle uğraşan biri olarak, Türkiye'de en ünlü yerli supplement markasının YouTube videosunu izlerken, konuşan adamın "spordan sonra protein tozu almak kana hızlı karıştığı için faydalıdır" derken yüzünden yalan aktığını gördüm. Aynı adam içmediği bir vitamini her gün içtiğini iddia ediyordu. Bu bile bana yeter. Gerçeği bile bile supplement firmaları ürün satmak için yalan söylüyor. Yemezler.

Düzenleme: Sonraki sayfadaki yorumunuzu şimdi gördüm. Suyla içtiğimden benim için hiçbir zaman tozun tadı güzel olmadı. Dolayısıyla herhangi bir besinle tat açısından yerini doldurabilirim.
Tavuk yumurtasını haşlayıp fırında kuruttuktan sonra öğütebilirsiniz, sıfır yağ.
İlk defa duydum. Deneyeceğim. Öneriniz için teşekkürler.

Ülkenin düştüğü hale bak ya. Halen daha malum kişileri savunuyorlar. 😑

Neden katılmıyorsunuz? Son bilimsel araştırmalar spordan sonra alınan protein miktarının veya emilim hızının hiçbir öneminin olmadığını, önemli olanın gün içerisinde alınan protein miktarı ve kalitesi olduğunu ortaya koyuyor.

Bununla birlikte mikro ifade inceleme işiyle uğraşan biri olarak, Türkiye'de en ünlü yerli supplement markasının YouTube videosunu izlerken, konuşan adamın "spordan sonra protein tozu almak kana hızlı karıştığı için faydalıdır" derken yüzünden yalan aktığını gördüm. Aynı adam içmediği bir vitamini her gün içtiğini iddia ediyordu. Bu bile bana yeter. Gerçeği bile bile supplement firmaları ürün satmak için yalan söylüyor. Yemezler.

İlk defa duydum. Deneyeceğim. Öneriniz için teşekkürler.
Sevgili Arkadaşım önüne gelen bilimsel Araştırma diyor. Laf olsun diye yazmayin.
Araştırmayı yapan kim? Kimler arasında yapıldı ? Hangi üniversite referansları var ? Yazda bizde bilelim.

Çoğu protein tozunun üretimi tavuk yumurtasına dayanır. Ayrıca, mümkünse yumurtanın akını kullanın.
Whey protein, peynir altı suyundan üretiliyor hocam.

Ayrıca, protein tozunun sadece protein oranına bakmak saçma olur. İçerisinde BCAA, Glutamin ve birçok amino asidi içerdiği gözüküyor zaten.

Whey protein, peynir altı suyundan üretiliyor hocam.

Ayrıca, protein tozunun sadece protein oranına bakmak saçma olur. İçerisinde BCAA, Glutamin ve birçok amino asidi içerdiği gözüküyor zaten.
Alternatif ve nispeten ucuz aminoasit kaynağı, idarelik kullanılabilir diye düşünüyorum.

Bende sporcuyum 1.5 yılım oldu hiç toz falan kullanmadım doğal yollarla vücudumu yaptım bence gereksiz bir şey ama sen bilirsin.

Kas çalıştırmak için toza falan gerek yok dediğiniz gibi. Kas yapacaksan her şeyi göze alma durumundasın.

Geri
Yukarı