Technopat Sosyal olarak neden böyleyiz?

Çok takılyorsunuz çık bi nefes al dolaş gez diyeceğim malum virüs var dert etmişsin gereksiz bazı şeyleri boşver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok takılyorsunuz çık bi nefes al dolaş gez diyeceğim malum virüs var dert etmişsin gereksiz bazı şeyleri boşver.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Takılıyoruz takılmasına da... Cidden son zamanlarda bütün forum keyfimi kaçıran bir durum bu. Sadece içimi dökmek istedim. Bazen yaptığımız hataların farkına varamıyoruz biri söyleyene kadar. Belki böyle bir farkındalığa da aracı olurum amacı var.

Takılıyoruz takılmasına da... Cidden son zamanlarda bütün forum keyfimi kaçıran bir durum bu. Sadece içimi dökmek istedim. Bazen yaptığımız hataların farkına varamıyoruz biri söyleyene kadar. Belki böyle bir farkındalığa da aracı olurum amacı var.
Doğrudur ben çok aktif şekilde kullanmıyorum açıkçası bu platformu eksiklerini belirtmeniz iyi olmuş.

Biraz da ben ekleme yapayım:
1- Konu açıp yardım isteyen, fakat soru sorulunca öneri verilince yapmayanlar
2- Sorusu, sıkıntısı çözülünce, çözüldü dahi yazmayıp kaçanlar
3- Yasaların bile net olduğu konularda insanları kandırmak için sürekli konulara salça olan satıcılar (14 gün cayma hakkı ve sim kartı meselesi örneğin)
4- Ciddi ciddi tartıştığınızı zannettiğiniz kişinin dalga geçmek için yazan bir asalak olması
5- Doğrusu anlatılmasına rağmen yanlış bilgilendirmeye devam eden kişiyi görmezden gelen moderatörler
6- Kaynaklarıyla birlikte konuyu açıklamanıza rağmen moderatörden yanlış bilgilendirme uyarısı almak
7- Konuyla alakalı hiçbir bilgi vermeden konunun çözülmesini bekleyenler
8- Notebook tavsiyesi istenince ''O paraya çok iyi kasa toplanır diyenler'' İstemiyor kardeşim işte niye zorluyorsunuz :D

Biraz da ben ekleme yapayım:
1- Konu açıp yardım isteyen, fakat soru sorulunca öneri verilince yapmayanlar
2- Sorusu, sıkıntısı çözülünce, çözüldü dahi yazmayıp kaçanlar
3- Yasaların bile net olduğu konularda insanları kandırmak için sürekli konulara salça olan satıcılar (14 gün cayma hakkı ve sim kartı meselesi örneğin)
4- Ciddi ciddi tartıştığınızı zannettiğiniz kişinin dalga geçmek için yazan bir asalak olması
5- Doğrusu anlatılmasına rağmen yanlış bilgilendirmeye devam eden kişiyi görmezden gelen moderatörler
6- Kaynaklarıyla birlikte konuyu açıklamanıza rağmen moderatörden yanlış bilgilendirme uyarısı almak
7- Konuyla alakalı hiçbir bilgi vermeden konunun çözülmesini bekleyenler
8- Notebook tavsiyesi istenince ''O paraya çok iyi kasa toplanır diyenler'' İstemiyor kardeşim işte niye zorluyorsunuz :D
8. maddene güldüm ama diğerlerinde haklısın.

1. Katılıyorum. Ya git konu aç arkadaşım niye toksik yapıyorsun konuya.
  2. Kısmen katılıyorum. Çünkü din konusuna çekmekten çok İslamiyet konusuna çekiliyor sadece. Diğer dinlere karışan yok hiç:)
  3. Katılıyorum. Fikrin yoksa uzaklaş. Sırf bir mesaj yazmak için doktora git yazmak ne ya. Bir sen mi biliyorsun yani bunu cidden.
  4. Kısmen katılıyorum. Yani Konu Dışı'nın standart konuları resmen ama bazen fazla bayıyor. Anladık tamam diyorsun artık.
  5. Katılıyorum. Fakat zaten Google'a bile zahmet etmeyen birisinin burda araştırma yapacağını hiç sanmıyorum:)
  6. Cevapları okuyan çok az kişi var zaten. Bir de "evet bir gün göreceğiz", "gelecek bizimle olacak" gibi mesaj kasan bir grup var. Ya fikrini söyle ya da duyar kasma burda. Soran olmadı:)
  7. Everest pişmanlıktır:)
  8. Katılıyorum. Yani biz demiştik. Eee? Var mı faydası? Yok.
  9. "Yaaaani" Kısmen.
  10. Katılmıyorum pek. Çünkü bazıları yardım etmek isterken iyi niyetle bir şey yazarken yanlış bilgilendirme cezası alıyorlar. Yani bence ağır bir ceza. Bu sefer insanlar korkuyor cevap vermeye.
  11. Katılmıyorum. Yani hocam kelimesi zaten benim meslek hayatımda da aktif kullanılan bir hitap şeklidir. Ben destekliyorum kullanılmasına. Karşıdakine bir bakıma yakınlık ve saygı gösteriyor. Ama lütfen ve lütfen kardeşim, birader gibi tabirleri kullanmayın:)

Geri
Yukarı