Technopat Sosyal'de kurallar neden çok sert?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tamam hepinizin fikrine saygı duyuyorum, fakat konuyu açarken en üstteki mesajımda "?" işaretini cümleyi bitirdikten 1 boşluk sonra koydum Moderatörler 1 boşluk koyduktan sonra "?" koydum diye 13:00'a kadar 2 Saat susturmuştu bu katı değil mi şimdi?
Dediğimi tekrarlıyorum.
Yazım yanlışı yapılma durumunda 1-2 saat mute yeme durumu olmaz, sadece uyarı yapılırsa kullanıcılar "Amaaan zaten bir şey olmuyor ne umursayacağım." Düşüncesine girerek hata yapmaya devam edecektir.
Eğer ki 2 saat susturma cezası yemeseydiniz, bu kadar ciddiye almayacak ve belki de ileride yazı yazarken yazım hatasına dikkat etmeyecektiniz. Kişisel düşünmek yerine daha geniş bakmakta fayda var hocam. Herkes ile tek tek ilgilenilirse forumda hata düzeltmekten başka bir şey konuşulmaz. Cezanız açılmış, Sosyal'de zaman geçirmeye devam edin. Daha dikkatli olun. Ayrıca soru eki olan -mi ayrı, dahi anlamına gelmeyen -de/-da bitişik. Bir kez daha ceza yemeyin.

Kurallar sert olsaydı 12 yaşında olduğun halde şu an bunu paylaşabiliyor olmazdın.

Merak etme konuyu kısa zamanda kilitlerler. Malum birçok moderatör arkadaş eleştiri yapılmasını sanki ona küfür edilmiş gibi algıladığı için.

Israrla 2 saat diyorsunuz. 11:40'da verilen uyarı 12:40'da bitmiş. Farklı saat dilimi kullanıyor olabilirsiniz, bu yüzden hep yazarak dile getirsek de hiç dikkate almadınız.

Ayrıca "Soru cümlesinin yanlış yazımı" uyarısı sadece "?" işareti kullanmadığımız veyahut ondan önce boşluk bıraktınız diye verilmez. Mı, mi, mısın, misin, gibi birçok soru eki de kelimelerden ayrı yazılmalıdır.

Uyarı alınca gelen hatırlatma bildirimi içerisindeki talimatlara tam bakmadınız sanırım.

Kurallar sert olsaydı 12 yaşında olduğun halde şu an bunu paylaşabiliyor olmazdın.
@Álvaro Morte kendileri moderatör.

Moderatör değilim zaten merak etme olsaydım böyle kendini beğenmişleri banlardım ilk olarak. Kaldı ki konuyu açan arkadaşın yaşı ne alaka? 12 yaşında da olsa görüşlerini bildirmiş. Hadsizlik yapmamış.

Moderasyon ekibi yanlış düzeltmez. Forumu düzende tutar. Moderasyon ekibi amme hizmeti gibi hata düzeltmez. Hata görünce uyarır ve siz hata yapmazsınız. Bu kadar basit.

Moderatör değilim zaten merak etme olsaydım böyle kendini beğenmişleri banlardım ilk olarak. Kaldı ki konuyu açan arkadaşın yaşı ne alaka? 12 yaşında da olsa görüşlerini bildirmiş. Hadsizlik yapmamış.
Diğer arkadaş için moderatör demiş. Sizin görüşleriniz bir forum ortamında moderatör olmaya uygun değil zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurallar sert olmazsa disiplin olmaz ve insanları dize getiremezsin. 😆 Şaka bir yana baya sert. Yazım kurallarına uyma kısmı bazen beni bitiriyor. 😣

Moderasyon ekibi yanlış düzeltmez. Forumu düzende tutar. Moderasyon ekibi amme hizmeti gibi hata düzeltmez. Hata görünce uyarır ve siz hata yapmazsınız. Bu kadar basit.

Diğer arkadaş için moderatör demiş. Sizin görüşleriniz bir forum ortamında moderatör olmaya uygun değil zaten.

Zaten böyle bir forum ortamına da moderatör olmam. 😉 Ha sen şimdi diyeceksin ki o zaman üye de olma bu foruma. Çok da meraklı değilim burada bulunmaya. İsterseniz banlayın hesabı. 😉

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı