Teknobiyotik Fiyat Politikası

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Üslup ve sistem hakkındaki yorumu size bırakıyorum. E1.5 sistem hakkındaki yorumuma cevapları.
Screenshot_20191020-182031_YouTube.jpg
Screenshot_20191020-182046_YouTube.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu siteden ürün falan almam. Yarı fiyatına satarsa belki alırım ama ucuz diye buradan alsam sorun yaşasam nasıl bir üslupla karşı karşıya kalacağımı Youtube kanallarındaki saygısızlıkları gösteriyor. Technopat'ın Teknobiyotik'i yasaklı siteler arasına alması lazım acilen.

Fiyat politikası konusuna gelirsek İtopya da sınıfta kalıyor. Dolar yükselince bileşenlerin fiyatlarını artırırken sektirmiyorlar ama dolar düşünce gram değişme yok. Kazıkçı dediğimiz Vatan Bilgisayar bile dolar kuruna güncelleme yapıyor. Keza İtopya güncelleme yapsa bile fiyat konusunda neredeyse Vatan Bilgisayar ile yarışacak seviyede.

Teknobiyotik için sıradan bir cevap. Bazı yaşça küçük arkadaşlar "abi iyi söyledin" gibi destek çıkıyor bunlara, bunlar da bu kafa ile devam ediyorlar. Cooler Master kasayı kötüledikleri bir video var, o videonun yorumlarında CM resmi kanalına da ukala cevaplar vermişlerdi.

Hayır sistemleri rakipsiz de değil.
  • AMD Ryzen 5 1600-590TL
  • Gigabyte B450m S2H-410TL
  • Team T-Force Vulcan Z 8GB DDR4 3000MHz-230TL
  • Sapphire RX590 Pulse 8GB-1370TL
  • Crucial BX500 240GB 3D NAND SSD-180TL
  • Aerocool Cylon Mini+Cylon 500W 80+ RGB PSU Bundle-450TL
Bakın, sadece 200TL farkla daha iyi ekran kartlı, anakartlı ve güç kaynaklı bir sistem topladık. Arada %15 (işlemci hafif OC yapılırsa %18 olacak) bir performans farkı var. Tabii anakart ve güç kaynağı kalitesi, verimliliği ve RGB güç kaynağını saymazsak.

Teknobiyotikten küçük çapta alışverişlerim oldu fakat bir sistem toplasaydım 8-10-12 binleri bağlayacağım bir sistem için teknobiyotik beni baya düşündürürdü açıkçası.

3196 TL iken, v3.5K aldım Teknobiyotik'ten. Firma kesinlikle eleştiri kabul etmiyor. Evet, faydalı videolar atıyor, belki bazı konularda da dürüst oluyor ama kendi inceleme videomda kargo olayım ile ilgilenmediklerini söyledim, bir müşteri olarak eleştirebilirim sonuçta. Kocaman bir metin yazdılar bana. Ki gayet iyi olduğu konuları da söyledim, kötü olduklarını da. Ama kesinlikle eleştiri kabul etmiyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten kasa siparişi vereceğim ve sistem toplayacağım arkadaşlar. Güncel oyunlar için ve 3DS Trimax (mimarlık için) monitör dahil 4500TL bütçem var. Kafam çok karışık nasıl bir sistem toplamalıyım? Nasıl bir süreç izlemeliyim, konuyla ilgili hiç bir bilgim yok yardımcı olur musunuz ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı