The Witcher 3 sıkıcı bir oyun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakma dostum ama karakter konusunda bu oyun üst düzey iş başaran bir oyun. Sadece ana karakter için demiyorum bunu. Oyunda 200 karakter varsa 100'ünün ismini rahatça sayarım oynayalı 2 sene geçmiş olmasına rağmen. Çünkü hepsinin çok güzel işlenen ayrı ayrı hikayeleri var. Öyle oynadıktan 2 hafta sonra ana karakterin ismini unuttuğumuz oyunlara benzemiyor bu konuda.

Ben oyunu en ince ayrıntısına kadar tüm npc diyologları, tüm küçük notlar, oyun içerisindeki kitaplar dahil tüm dlcler ile bitirmiş birisiyim. Ben oyunu 2019 yılında oynadım ve ilk oynamaya başladığımda 2 saat civarı oynadım ve çok sıkılıp oyunu kapadım. Sonrasında 4 ay oyunu hiç oynamadım ve rafa kaldırdım. Oyunsuz bir dönemimde şunu bir oynayayım, bu kadar övülmesinin bir nedeni vardır dedim ve sabrederek oynadım, ta ki baronun berbatçık görevine kadar. O görevden sonra birşey oldu ve oyun ilgimi çekti, beni günde 10 saat vesaire oynattıracak kadar kendisine bağladı. Bu arada Blood&Wine dlcsi ana hikayeden daha çok hoşuma gitmişti.

Bu oyunu bir roman kitabı olduğunu düşünerek oynamalısın. Hiçbir şeyi atlamadan okumak bağlanmak için çok önemli. Oyun içerisinde hiç ummadığın yerlerde öyle hikayelere rastlıyorsun ki vay be diyorsun. Onun haricinde oyun sakin bir oyun, geneli gizem çözmek üzerine diyebilirim. Fantastik bir evrende geçen, arada aksiyonlu bir Scooby Doo oyunu gibi. 😁

Bu arada oyuna yakında yeni nesil güncellemesi gelecek, grafikler vesaire iyileştirecekler. Şimdi oynamayıp onun çıkışını bekleyebilirsin.​

Witcher 3'ü ilk oynadığım zaman ben de baştan sevmemiştim. Hatta oyunu bırakmıştım. Uzun bir süre sonra geri döndüm ve sabırlı şekilde oynayıp devam ettim. Ve tahmin edin ne oldu? 2 defa üst üste farklı seçimler yaparak bitirdim. O derece beğendim. Bunun öncesinde ilk 2 oyunun hikayesini anlatan videolar izlemiştim tabi yabancılık çekmemek için.

Mesela bende 8-9 ay önce RDR2 almıştım o zamandan bu zamana kadar 5 saat oynamışım. Sürekli gaza gelip yüklüyorum 30dk oynadıktan sonra kapatıp siliyorum. Oyunda istediğim zaman save alamadığım için görevi bitirmeyi gözüm kesmiyor bu yüzden direkt çıkıyorum ve tekrar oyuna girdiğimde aynı yerleri (görevleri) oynamak resmen işkence oluyor bir de üstüne üstlük oyun bana çok hantal geliyor. Yani kısacası çoğu kişi o oyunu seviyor diye illa sende seveceksin diye bir şey yok. RDR2'yi seven çok kişi var fakat ben pek sevemedim gibi. Ama hakkını yemeyelim oyunun grafiği ve fiziği çok iyi.

Not: Bir de Witcher 3'ü sevmen için 2 saatten fazla oynaman gerekir. Ve Witcher 3 oynamadan önce Witcher 1 ve 2'nin özetini izlersen/okursan daha iyi olur, diğer türlü oyunun evrenini, karakterlerin arasındaki bağı anlaman uzun sürer. Ben direkt Witcher 3'ten başladığım için anlamam bayağı uzun sürmüştü 😁

Merhaba, geçen ay oyuncu bilgisayarıma The Witcher 3 yükledim ancak oyun beni bir türlü sarmıyor o kadar şişiriliyor ki oynamak için bir şans vermek istiyorum ama sürekli oyunun sıkıcılığından kapatıyorum. Çünkü her şey çok tekdüze geliyor 2-3 tane vuruş çeşidi olması grafiklerinin ve karakterlerin basitliği... Gerçekten soruyorum bu oyunu Doom Eternal, Tom Clancy's The Division, DMC, BioShock ve Detroit gibi hikayesi, atmosferi ve oynanışıyla The Witcher'ı gölgede bırakan oyunlara karşı kaliteli kılan ne?
Sana tavsiyem, acilen RPG oyun oynamayı bırak güzel kardeşim. Witcher 3 kadar zengin hikayeli bir oyun yok piyasada. Yorumunu da sadece 2 saatlik bir oynanış sonrası yapmışsın zaten. RPG tarzın değil.

Merhaba, geçen ay oyuncu bilgisayarıma The Witcher 3 yükledim ancak oyun beni bir türlü sarmıyor o kadar şişiriliyor ki oynamak için bir şans vermek istiyorum ama sürekli oyunun sıkıcılığından kapatıyorum. Çünkü her şey çok tekdüze geliyor 2-3 tane vuruş çeşidi olması grafiklerinin ve karakterlerin basitliği... Gerçekten soruyorum bu oyunu Doom Eternal, Tom Clancy's The Division, DMC, BioShock ve Detroit gibi hikayesi, atmosferi ve oynanışıyla The Witcher'ı gölgede bırakan oyunlara karşı kaliteli kılan ne?

Örnek oyun olarak Doom Eternal, DMC serisi, the vision, BioShock vermişsin. Örnek verdiğin oyunların çoğu zaten hikaye olarak geri planda oynanış olarak ön planda, Witcher 3'ün kütlüğü az animasyonla çok şey yapmaya çalışması seni baymış olabilir. Büyük ihtimalle Skyrim veya Fallout oyunlarında oynamamış veya sıkılıp bırakmışsındır.

Ben oyunu 4 - 5 saat dayana bildim bana da inanılmaz sıkıcı geliyor ama yine de Witcher'ın karşılaştırdığın oyunlarla bir alakası olduğunu sanmıyorum.

Mesela bende 8-9 ay önce RDR2 almıştım o zamandan bu zamana kadar 5 saat oynamışım. Sürekli gaza gelip yüklüyorum 30dk oynadıktan sonra kapatıp siliyorum. Oyunda istediğim zaman save alamadığım için görevi bitirmeyi gözüm kesmiyor bu yüzden direkt çıkıyorum ve tekrar oyuna girdiğimde aynı yerleri (görevleri) oynamak resmen işkence oluyor bir de üstüne üstlük oyun bana çok hantal geliyor. Yani kısacası çoğu kişi o oyunu seviyor diye illa sende seveceksin diye bir şey yok. RDR2'yi seven çok kişi var fakat ben pek sevemedim gibi. Ama hakkını yemeyelim oyunun grafiği ve fiziği çok iyi.

Not: Bir de Witcher 3'ü sevmen için 2 saatten fazla oynaman gerekir. Ve Witcher 3 oynamadan önce Witcher 1 ve 2'nin özetini izlersen/okursan daha iyi olur, diğer türlü oyunun evrenini, karakterlerin arasındaki bağı anlaman uzun sürer. Ben direkt Witcher 3'ten başladığım için anlamam bayağı uzun sürmüştü 😁
Aynı olay RDR 2 için bende de oldu. Bana da çok hantal geliyordu. Oyunu indirdim, karlık alandan çayır yere gidip kamp kurduk sonra bir iki borç kapama görevi ile sarhoş Uncle'ı tren rayından kurtarıp oyundan çıkmıştım. Sıkmıştı beni. Sonrasında 2,5 yıl oyuna elimi sürmedim. Bu yıl sıfırdan bir daha başladım ve aynı yere kadar gelip oyunu yine bıraktım. Bir hafta sonra ulan devam edeyim dedim ve ilerledikçe oyun beni bağladı ve birkaç günde bitirdim. İlk kamp alanından taşınmaya yaklaşırken oyun açılıyor ve akmaya başlıyor.​

Kardeşim oyunu 2 saat oynayıp sıkıcı denmez. 2 saat oynayıp neyi görüpte eleştriyorsun? Ayrıca RPG bir Witcher oyununu Doom'la karşılaştırmak nedir ya? Herkesin oyun zevki farklıdır ama bu oyun cahilliği. Ve madem 8 saat oynadın niye 2 saat yazıyorsun :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı