Türkiye neden böyle bir ülke?

Değişen bizim algımız değil ortam koşullarının değişken olması. Yani bu durum, normal gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere göre çok kötü.

Gelişmiş ülkelere göre Türkiye hiçbir zaman iyi olmadı ki. Gelişmekte olan ülkelere kıyasla hemen hemen aynı seviyede diyebilirim oec world verilerine göre. Sen hangi verilere göre söyledin bilemedim ama algılara göre konuşmuşsun gibi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
gelişmiş ülkelere göre türkiye hiçbir zaman iyi olmadı ki? gelişmekte olan ülkelere kıyasla hemen hemen aynı seviyede diyebilirim oec world verilerine göre. Sen hangi verilere göre söyledin bilemedim ama algılara göre konuşmuş gibi geldi.
Gelişmiş ülkelere göre al düzeydeyiz neden? Onu geçtim.
Gelişmekte olan ülkelere göre de al düzeydeyiz. Bir Romanya değiliz. En son AB raporuna bakarsanız artık Türkiye neredeyse gelişmesi durmuş ülke sınıfında.

Linçlenmeye hazırım Türk milletinin başına gelmiş büyük felaket İslam'dır. Lafım İslam'a değil uygulanış biçmine.
Tabi Osmanlı'da demokrasiyle yönetildiği için 600 sene ayakta kaldı ya. Şimdi böyle dedim diye tayipçi damgasını vuracaklar çıkar kesin.

Son düzenleme:
Gelişmiş ülkelere göre al düzeydeyiz neden? Onu geçtim.
Gelişmekte olan ülkelere göre de al düzeydeyiz. Bir Romanya değiliz. En son AB raporuna bakarsanız artık Türkiye neredeyse gelişmesi durmuş ülke sınıfında.
Gelişmiş ülkelere göre neden gerideyiz sorusunu cevaplamak saatler sürer. Ama veri ve kaynak sunmadan farazi konuşmalarla ilerleyemeyiz ben oec world verilerini paylaştım o siteden ülkelerin sadece ithalat ve ihracat rakamlarına ulaşabilirsin. şuan g20 ülkeleri arasında kaç gelişmekte olan ülke var görebilirsin.

Ya aslında ülkemiz güzel bizleri mahveden hayat pahalılığı hiçbir şeye güç yetmiyor bilgisayar alacaktım yine kaldı 3 yıldır alacağım 🤣

Hocam önceden böyle değildi işte. Halk 50 yaşında ki cahil adamı seçerse olacağı bu. Cumhurbaşkanı Amerika'ya laf atmak yerine arasını iyi tutsaydı belki şu an bu durumda olmazdık. Fakat az kaldı Z kuşağının oy vermesine. Bakalım Z kuşağı kime oy verecek.

Hocam önceden böyle değildi işte. Halk 50 yaşında ki cahil adamı seçerse olacağı bu. Cumhurbaşkanı Amerika'ya laf atmak yerine arasını iyi tutsaydı belki şu an bu durumda olmazdık. Fakat az kaldı Z kuşağının oy vermesine. Bakalım Z kuşağı kime oy verecek.

Önceden derken?

Gelişmiş ülkelere göre neden gerideyiz sorusunu cevaplamak saatler sürer. Ama veri ve kaynak sunmadan farazi konuşmalarla ilerleyemeyiz ben oec world verilerini paylaştım o siteden ülkelerin sadece ithalat ve ihracat rakamlarına ulaşabilirsin. şuan g20 ülkeleri arasında kaç gelişmekte olan ülke var görebilirsin.
Kaynak sundum zaten. Atmayla konuşmuyoruz. Eğer Avrupa raporuna bakarsanız. Türkiye 30 yıldır gelişmekte olan ülkeler sınıfında. Bu bile bizim ne kadar başarısız olduğumuzu gösteriyor.

Daha düzgünce yazsaydın keşke okumak çok Very Hard oldu. Yoksa Very Easy olurdu. Bütün şöyle konu açanlar aynı kafada zaten BTW (! BTW için.). Biri internette yazıyor "yha abi türkey çok kötü 18 yasina gelsem direkt beyın gocu yaaaaa matematıkten 25 almamın sebebı egitim sistemi "(Bilerek yanlış yazdım.) diğeri görüyor aynısını farklı şekilde yazıyor. Gençlerin ülkeden umudu kalmadı zaten, ne akıllısı ne çalışkanı ne tembeli. Umudu kalanların yarısı yaşlı diğer yarısı Almanya'da gurbetçi. Türkiye'nin kötü olması falan da bahane. Dersine çalışmak isteyen çalışır zaten. Ülkeyi kötüle kötüle sonra senin ne yararın var diyince ülke kötü nasıl yapayım. Hükümet beter halk daha beter. Sen dersine çalış hayatın düzelir zaten. Türkiye'yi sevmiyorsan ve dersine çalışıyorsan yurt dışı seni seve seve alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı