Valorant'ı nasıl oynuyorum?

Birkaç gün önce böyle bir konu oluşturdum ve YouTube üzerinden kendi öldürmelerimin olduğu bir videoyu paylaştım. Haklı olarak bazı forum kullanıcıları bana ölümlerim olmadan mantıklı bir çıkarım yapamayacaklarını söylediler. Bu sebeple olabildiğince kısa bir maç videosunu yüklemek istiyorum. 11 tur sonunda karşı takımın teslim olmasıyla sonuçlanan (5 biz, 6 onlar buna rağmen teslim verdiler, uykuları vardı ya da başka bir şey bilmiyorum) kısa bir maç. Diğer maç videolarından bazıları sebepsizce 5 FPS'ken, bazıları ise 40-45 dakika arasındaydı ve işin açığı hem benim bunu kısaltmaya gücüm yetmezdi, hem de gereksiz uzundu. Kısaltıp aralardan sahne seçmezsem kim izleyecek benim 30-45 dakika arasındaki maçlarımı :D Bu sebeple böyle bir maçı tercih ettim. En iyi oyunlarımdan birini de koymak istemedim yanıltıcı olur diye. Gayet orta oynadığım bir maç.

Tekrar saygı çerçevesi içerisinde yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. ^^

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
valorant dışında başka oyunlar oynuyormusunuz daha iyi oynamak için tek bir oyuna yönelmeniz gerekir

başka oyunlar oynuyormusunuz
Normal şartlar altında evet. Fakat son zamanlarda hayır. Son 1 yada 1.5 aydır Valorant haricinde bir şey oynamadım. Eskiden Warframe, Destiny, Doom, Diablo 3, Overwatch gibi şeyler de oynuyordum fakat bi süredir kendi ekran kartımla mining yaptığımdan dolayı Valorant oynuyorum. Nasıl bir ilişkisi var derseniz, mining yaparken performansı çok düşürmeden oynayabildiğim tek oyun denebilir. Warframe'de var ama artık oynamak istemiyorum.

Birkaç gün önce böyle bir konu oluşturdum ve YouTube üzerinden kendi öldürmelerimin olduğu bir videoyu paylaştım. Haklı olarak bazı forum kullanıcıları bana ölümlerim olmadan mantıklı bir çıkarım yapamayacaklarını söylediler. Bu sebeple olabildiğince kısa bir maç videosunu yüklemek istiyorum. 11 tur sonunda karşı takımın teslim olmasıyla sonuçlanan (5 biz, 6 onlar buna rağmen teslim verdiler, uykuları vardı ya da başka bir şey bilmiyorum) kısa bir maç. Diğer maç videolarından bazıları sebepsizce 5 FPS'ken, bazıları ise 40-45 dakika arasındaydı ve işin açığı hem benim bunu kısaltmaya gücüm yetmezdi, hem de gereksiz uzundu. Kısaltıp aralardan sahne seçmezsem kim izleyecek benim 30-45 dakika arasındaki maçlarımı :D Bu sebeple böyle bir maçı tercih ettim. En iyi oyunlarımdan birini de koymak istemedim yanıltıcı olur diye. Gayet orta oynadığım bir maç.

Tekrar saygı çerçevesi içerisinde yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. ^^

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam merhabalar. Sadece ilk raundu izledim, bunun üzerine yorum yapacağım.
Raunt başlar başlamaz A-Main kapatmanız çok iyi olmamış, duvarı yalnızca A'da ses aldığınızda atmaya çalışın.

Duvarı attıktan sonra kendinizi hapsettiğiniz yer çok kötü. Hem nişangâhınızı yerleştirdiğiniz yerden rakip gelme ihtimali yok, hem de eğer A-Main'den Shift ile gelen biri olsaydı inmek için ona ses vermek zorunda kalırdınız.

Her neyse, takım arkadaşlarınızın teker teker düşerken sizin hiçbir şey yapmadığınızı görüyorum, raundun B üzerine oynandığını çok geç fark edip döndünüz. Bu konuda takımla biraz daha iletişimli olmalısınız. Mikrofonu kullanmanız çok daha iyi olurdu. Biliyorum, bu rütbelerde mikrofon kullanımı çok az; siz kullansanız bile çoğu zaman takım kullanmıyor. Ama bir kişinin mikrofon kullanması ve aktif bilgi vermesi kimsenin bilgi vermemesinden iyidir.

Geri dönüş esnasında önce pazara, sonra B-Main'e uğradığınızı görüyorum. Takımınıza raundu kazandırma ihtimalinin en çok olduğu oynayış stilini seçmelisiniz. Biliyorum, CT ve Pazar kapalıydı ama buralardan girip güzel bir oyun çıkarabilseydiniz raundu kazanma ihtimaliniz daha fazlaydı.

Söyleyebileceklerim bu kadar, umarım faydalı olmuştur.

Hocam öncelikle bir bronza göre aim hizasını iyi ayarlıyorsunuz bazen bozulmalar olsa da genelde iyi. Aiminizde bir bronza göre iyi denebilir ama üzerinde biraz daha çalışmanız gerek. Videodan izlediğim kadarıyla tek tek sıkarak daha çok kill çıkartıyorsunuz. Spreyiniz biraz kötü. O yüzden ya tek tek sıkarak vurun sprey yapmayın ya da spreyinizi geliştirin. Solo giriyorsunuz belli ki soloda sage almanızı önermem daha çok kendini taşıyacak şampiyonlar oynayın. Eminim kazanma oranlarınız artacaktır.

Ayrıca oyunun en önemli skillerinden biri sagenin duvarıdır. O yüzden her seferinde a'yı direk kapatmak yerine ses aldığınızda kapatın.

Ban yeniyor mu diye merak ettim, uzun süredir kullanıyorsanız ben de kullanacaktım.

Hocam SenpAI diye bir program olması lazım. Ban riski yok Riot Games ile anlaşmalı sanırım. Bende dün denedim ban yemedim. Bu arada FPS düşürmüyor yazıyor ama benim FPS'im 140-150'lerden 80'lere düştü o yüzden sildim.

Screenshot_1.png

Kendi iddialarına göre ban riski yok. Dora özsoy LoL için reklamını yapmıştı. Sorunsuz gibi gözüküyor.

Sanmıyorum ban yiyeceğimizi zaten. Eğer ban yersek ticket atar açtırırız. Riot gerekeni yapar.

Hocam SenpAI diye bir program olması lazım. Ban riski yok Riot Games ile anlaşmalı sanırım. Bende dün denedim ban yemedim. Bu arada FPS düşürmüyor yazıyor ama benim FPS'im 140-150'lerden 80'lere düştü o yüzden sildim.

Eki Görüntüle 1041251
Teşekkürler hocam, FPS düşse de bir şey olmaz zaten 75Hz. 😀

Geri
Yukarı