Windows vs Linux

Ekran Alıntısı.PNG

Oluyormuş demek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hackintosh'um da var, Macbook ve iMac'te kullanıyorum aynı zamanda. Oyun bilgisayarı olarak ayırdığım ama neredeyse hiç oyun oynamadığım bilgisayarımda da Kali, Linux Mint ve Windows Kurulu. Windowsu neredeyse 3-5 ayda bir açarım.
Ben triple boot yaptım. :D Şuan Big *Chungus* beta var. Windows 7 + KDE Neon + Big Sur.

Ne bilim macOs gibi kapalı ve sığ bir işletim sisteminin gelişmiş olmasını savunmanız.
Darwin, XQuartz, Aqua, XNU, Mach, BSD hakkında bilgi düzeyiniz nedir?
Uzun süreli macOS kullanım deneyiminiz oldu mu?

Yanlış anlamayın, macOS'un sığ ve gelişmemiş olduğunu ima ettiğiniz için tamamen merakımdan soruyorum.
Ayrıca macOS tamamı kapalı kaynak değil, açık kaynak olan bölümlerine resmi sitesinden bile ulaşabiliyoruz.

Merhaba, Laptop'um 4 GB RAM ve düşük ekran kartı var Windows 10 kullanıyorum ama çok hata var ve Anti-Virüs kapalı, Linux'a virüs girmez diye duydum ve pek oyun oynamam, oynadığım oyunlar Linux destekli. Windows çok RAM yiyor ve laptop çok ısınıyor. Linux Ubuntu'ya geçeceğim sizce mantıklı mı? (Zaten yazılım ve programlama ile uğraşıyorum)
İşletim sistemi ne iş yapar?Konuya buradan başlayalım.Ne istedin de Windows "hayır"dedi?Anlat ta bilelim.

İşletim sistemi ne iş yapar? Konuya buradan başlayalım. Ne istedin de Windows "hayır" dedi? Anlat da bilelim.
Daha normal bir güncellemeyi yaparken yeniden başlattıktan sonra "Güncelleme başarısız oldu. Değişiklikler geri alınıyor." diyip yarım saat bekleten işletim sistemi ile sistem açıkken güncellemeyi yapan ve yeniden başlatmanı istemeyen işletim sistemini aynı kefeye mi koyuyorsun? (Kendi yaşadığım bir olaydır bu anlattığım.)

Geri
Yukarı