Agnostisizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yav hocam Allah affetsin ama neden yolu saptırıyorsun? Burada at kafası gibi düşün demiyorum ama doğru din denen İslam, Müslüman ol işte ne kasıyorsun. Yok o yok bu, Ya var ya yok yani Elhamdirullah Müslüman'ım ve kafi.

Yazık kafana. İnsanlar saygı duymaktan aciz cidden, nasıl gelişsin bu ülke.
Oruç tutmanın vücuda birçok yararı var Müslüman bile olmasan ve vakit ziyan olacağınıda sanmıyorum günümüzde ki çoğu kişi toplasan gününün % kaçını verimli geçiriyor ki zaten TikTok'ta orada burada boş boş orasını burasını sergileyen tipleri izleyeceğine misal 10dk namaz kılsa hayatından hiçbir şey eksilmez.

Akşama kadar ağzının aç aç kokmasından başka bir zararı yok.
10dk namaz kılsa hayatından hiçbir şey eksilmez.

Haftada yaklaşık 6 saat benim için uzun bir süre.

Anlamak güç şu başlık altında yazılanları. Agnostik bile değilim, ateistim, ister istemez "Agnostizm hakkında ne düşünüyorsunuz" başlığı altında İslam'ı üşüştrenler zoruma gidiyor. Müslümanlığa nasıl çektiniz konuyu anlamak zor, zerre saygınız olsaydı kişisel görüşünüzü söyler geçerdiniz. Ayrıca kimseyi hedef almıyorum bu mesajımda.

İslamiyet hakkında ne düşünüyorsunuz diye bir konu açılsa; altına ateistler ve agnostikler kendi dini görüşünü savunurcasına üşüşse nasıl sinirlenirdiniz ama. Rapor tuşunu kırardınız.

Akşama kadar ağzının aç aç kokmasından başka bir zararı yok.

Haftada yaklaşık 6 saat benim için uzun bir süre.

Anlamak güç şu başlık altında yazılanları. Agnostik bile değilim, ateistim, ister istemez "agnostizm hakkında ne düşünüyorsunuz" başlığı altında İslam'ı üşüştrenler zoruma gidiyor. Müslümanlığa nasıl çektiniz konuyu anlamak zor, zerre saygınız olsaydı kişisel görüşünüzü söyler geçerdiniz. Ayrıca kimseyi hedef almıyorum bu mesajımda.

İslamiyet hakkında ne düşünüyorsunuz diye bir konu açılsa; altına ateistler ve agnostikler kendi dini görüşünü savunurcasına üşüşse nasıl sinirlenirdiniz ama. Rapor tuşunu kırardınız.

Kesinlikle katılıyorum uzun sürdüğü kadar da gittikçe saçma yerlere giden bir tartışmaydı konumuz agnostisizmden namaz kılmanın zararlarına kadar gitti.

Hocam ne saçmalıyorsunuz? Ben saygı duymasam bu tavrımın 10 katı daha sert olurum benim amacım bunlara kafa yormayıp kolay yoldan bir yorum katmak. Saygı duyan birisiyim ve duymayanları görüyoruz onlarla aynı kefede olmam mümkün değil.

Hocam ne saçmalıyorsunuz? Ben saygı duymasam bu tavrımın 10 katı daha sert olurum benim amacım bunlara kafa yormayıp kolay yoldan bir yorum katmak. Saygı duyan birisiyim ve duymayanları görüyoruz onlarla aynı kefede olmam mümkün değil.
''Müslüman ol ne kasıyorsun'' diyen benim zaten, bayağı saygı duyan biriymişsiniz. 👍

İnsanları bir dine inanmaya zorlayarak mı saygın oluyor?

Kur'an'da bir insan sallasa böyle bir şey olması çok zor. Diyelim olduysa da daha bir sürü kanıt var. Ve o zaman Arap yarımadasında okuma yazma bilenler çok azdı. Ve örnek olarak kur'an'da tatlı suyla tuzlu suyun karışmadığı bir yer var. O zamanlar aşırı eski, ya yaptıysa olayı bile yok. Bu da kanıtlıyor.
Sence bu kadar açık olsaydı her şey 5 milyar kişi gerçekten islam dışında bir görüşe mi sahip olurdu? Tatlı su-tuzlu su olayı 2010'da facebook'da bitmedi mi yahu? Yoğunluk diye bir şey var. Sanırım nickinin hakkını vermeye çalışıyorsun. Şu iki ayet - cümle ile ateizm, deizm çürütmeceye son verin.

''Müslüman ol ne kasıyorsun'' diyen benim zaten, bayağı saygı duyan biriymişsiniz. 👍
Saygı duymamakla ne alakası var anlamış değilim hocam ama peki saygısız olayım bugün. Orada demek istediğim şeyi anlamamışsın. Dünyadaki birçok kişinin kabul ettiği bir kitap var ve bir peygamber var ve bu dünyaca onaylanıyor. Agnostiği veya deistliği yanlış bulmuyorum bunlara bende yöneldim hemde agnostik bile olabilirim fakat ben kendime müslüman diyorum, tabii bu konuları çok araştıranların fikirleri değişiyor fakat ben kafa yormamayı tercih ediyorum burada onu dedim. :D
İnsanları bir dine inanmaya zorlayarak mı saygın oluyor?
Nerede zorladım yav? Kafana silah mı tuttum hocam? Kendi fikrimi dedim istersen umursama, herkes mesaj yazıyor bana mı takıldın anlamadım. :)

"Saygı" bu değil.

Agnostiği veya deistliği yanlış bulmuyorum bunlara ben de yöneldim hem de agnostik bile olabilirim fakat ben kendime Müslüman diyorum, tabii bu konuları çok araştıranların fikirleri değişiyor fakat ben kafa yormamayı tercih ediyorum burada onu dedim. :D
Bu İslam'a göre münafıklığa giriyor, haberin olsun.

Nerede zorladım yav? Kafana silah mı tuttum hocam? Kendi fikrimi dedim istersen umursama, herkes mesaj yazıyor bana mı takıldın anlamadım. :)

Yav hocam Allah affetsin ama neden yolu saptırıyorsun? Burada at kafası gibi düşün demiyorum ama doğru din denen İslam, Müslüman ol işte ne kasıyon. Yok o yok bu, Ya var ya yok yani Elhamdirullah Müslümanım ve kafi.
Hocam bunu ben demişim ya kusura bakmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı