AMD'nin ekran kartları neden NVIDIA'dan az tercih ediliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizce sebebi nedir? Anlamadım gitti.

Hocam driver sorunları oluyor genellikle bir de eski ekran kartıda olsa çok güç harcıyor. Bende HD7850 var 600W Power kullanıyorum bir ondan şikayetciyim ama ucuz oluyor bazı kartları.

Mesajımı tekrar düzenleyeceğim.

6000 serisi kullanıyorum ve hata veriyor kart.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 7900 XT yada 7900 XTX'te çok fazla yada az sürücü, wattman problemleri oluyor mu? Aslında alınabilir güçlü kartlar ama ekonomimiz sağolsun bir ton para verip hata alırsam o kartı yakarım. :D

Birinde driver sıkıntıları var birinde düşük VRAM. Tabii VRAM ne bilmeyen NVIDIA tercih ediyor (genelde.) Sonra Last of Us çıkıyor ve ömürlük kart alanlar yanıyor.

"Teknoloji şans işidir" iade edin.
öyle değil işte hocam sürekli hata vermiyor yani ztn 5 aydır kullanıyorum driver ile düzelir diye önemsememiştim daha farklı hatalarda meydana geldi. alt tab atmaya gelmiyor kart oyuna geri dönerken filan patlıyor. bu kart yeni 6000 serisi ve pcie-4.0 iletişimi kuruyor anakartımda çok iyi fakat gel gelelim olmuyor olmuyor... 3060 8gb alacağım yetişirse 4050 tarzı bişey alıp keyfime bakacağım ben csgo gibi dandik bir oyunda wattman hatasıyla yüzleşmekten bıktım usandım kaç defa maç terketme cezası verildi anlatamam bilgisayar açılmıyor 5 10dk kendine gelemiyor her çökmede windows onarıma gidiyor sorun oluyor hatta dosya data kaybı bile yaşıyorum... ağır bir gamer olsam neler neler yaşancak...

Son düzenleme:
Öyle değil işte hocam sürekli hata vermiyor yani zaten 5 aydır kullanıyorum driver ile düzelir diye önemsememiştim daha farklı hatalarda meydana geldi. Alt Tab atmaya gelmiyor kart oyuna geri dönerken filan patlıyor. Bu kart yeni 6000 serisi ve PCI-e-4.0 iletişimi kuruyor anakartımda çok iyi fakat gel gelelim olmuyor olmuyor... 3060 8 GB alacağım yetişirse 4050 tarzı bir şey alıp keyfime bakacağım ben CS:GO gibi dandik bir oyunda WattMan hatasıyla yüzleşmekten bıktım usandım kaç defa maç terketme cezası verildi anlatamam bilgisayar açılmıyor 5 10dk kendine gelemiyor her çökmede Windows onarıma gidiyor sorun oluyor hatta dosya data kaybı bile yaşıyorum... Ağır bir gamer olsam neler neler yaşancak...

Dediğim gibi şans işi aynı 6650 XT kartı aldığımda delşi gibi WattMan hatası alıyordum Alt+Tab atamıyordum değiştirdim aynı model ile şu an kusursuz.

Eğer yenilik diye Ray Tracing ve yapay zekadan bahsediyorsan onlar yenilik değil. Ray Tracing dediğin şey ilk defa 16. yüzyılda ortaya atılan bir şey. Yapay zeka zaten yıllardır var. 1971 yapımı Mario'da bile var olan bir şey. Var olan bir şeyi geliştirmek tam anlamıyla yenilik sayılmaz.
Ne anlatıyon la 16. Yüzyılda ne ray tracingi bilgisayar mı vardı 16. Yüzyılda. Ayrıyeten yapay zeka oyunlarda vardı tabiki ama ekran kartı teknolojisinde aktif kullanım nvidia ile başladı dlss ile.

Ne anlatıyon la 16. yüzyılda ne Ray Tracing'i bilgisayar mı vardı 16. yüzyılda. Ayrıyeten yapay zeka oyunlarda vardı tabii ki ama ekran kartı teknolojisinde aktif kullanım NVIDIA ile başladı DLSS ile.

16. yüzyılda fikir olarak ortaya atıldı 1968 yılında ilk defa bilgisayarda kullanıldı mucidi NVIDIA değil paşam.

AMD kullanıyorum her gün WattMan hatası alıyorum çok sıkıntılı bir marka driver güncellemek bile dert.
Daha önce Nvidia'nın Evga kartlarını kullandım Gtx 1080 dahil daha sonra yeni sistemde Asus Rog Strix 1660TI kullandım şuan Bende Msi Gaming Trio Z 6900 XT kullanıyorum her iki markada'da kullanıcı tecrübem oldu. 6900XT aldığım için pişman değilim 2K çözünürlükte kullanıyorum beni hiç pişman etmedi hata falan almadım fakat Nvidia daha stabil çalışıyordu Nvidia Experience arayüzünü daha basit ve kullanışlı sisteme ekstra yük yapmıyor. DLSS 3 çıktığı zaman arada ki makas gittikçe açılacak FSR'ın hala çıkmasını bekliyoruz örneğin yılan hikayesine döndü. Nvidia yayıncılar için getirdikleri yenilikleri anlatmıyorum bile Demem o ki kur düşük olsa tercihim ilk olarak Nvidia olurdu coğrafya:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı