Ateistler ne amaçla ateist oluyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben burada sana çeşitli ayetler okuyabilirim ama bunların hiçbiri sana mantıklı gelmez zaten eğer bunlar sana mantıklı gelseydi ateist olmazdın.

Bu bir bilim değil. Bir dini, o dinin kitabının içinde yazanlarla kanıtlayamazsın. Çünkü önce o kitabın içinde yazanların doğruluğunu kanıtlaman gerekir. Bu da bir din olduğu için imkansızdır. Matematikte bir kanıtı matematik kullanarak açıklayabilirsin ama bu dinler için böyle işlemez. O ayetlerde yazanların doğru olduğunun kanıtı var mı? Doğruluğu bile kesin olmayan bir ayet ile o dini kanıtlayabilir miyiz?

Hayır, böyle bir şey yok.

O kafada olan insanın içinde hala dinlere inanç vardır.

İbrahim'i dinlerde ilk insanlar "Adem ve Havva" olarak anlatılıyor, ki bunun böyle olmadığı zaten kanıtlandı.
Söylenen Adem'den önce insan yaşamı olduğuna dair birçok kanıt bulunmakta, azıcık araştırsan be kardeşim.

Hak olduğunu iddia eden dinlerin tantanası nedense koskoca Dünya üzerinden sadece şu küçük bölgede kopuyor.
Eki Görüntüle 952655
Neden acaba? Arap'lar bizden üstün bir ırkta biz mi bilmiyoruz?
Gerçek bir yaratıcı böyle bir ayrım yapar mı? Merhametli olduğu vurgulanan yaratıcı, Cinsiyet ayrımı ve Irk ayrımı yapar mı?
Erkeklerin kadınlardan üstün olduğunu çoğu kez vurgulayan İslam, sence hak din olabilir mi?
Yaratıcı, yarattıkları arasında ayrım yapar mı?

Hocam anlamama yardım edin siz burada açıkça evrimi mi savunuyorsunuz?

Hocam şu ana kadar olan olaylara bakıldığında ateist olmanız için de mantıklı bir sebep yok elimizde evrimi teorisini onaylayan bilimsel bir kanıt.
Bakın zaten evrim bir teoridir adı üstünde teori daha ortada somutlaşmış kanıtlanmış bir şey yok.
Bilgin olmadan konuşuyorsun. Teori demek ispatlanmamış demek değildir. Temel bilim terminolojisinden yoksun olduğun daha ışık yılı öteden anlaşılıyor.

Hocam şu ana kadar olan olaylara bakıldığında ateist olmanız için de mantıklı bir sebep yok elimizde evrimi teorisini onaylayan bilimsel bir kanıt. Bakın zaten evrim bir teoridir adı üstünde teori daha ortada somutlaşmış kanıtlanmış bir şey yok.

Aaah ah. Dostum biraz bilimsel kaynaklara yönelmelisin. Evrim bir inanç konusu değildir. Evrim kanıtlanmış bilimsel gerçektir. Evrimle ilgili Cosmos belgeselini önerebilirim sana. Evrimle ilgili olan bölümünü unuttum ama birazdan bakıp döneyim.

Ateist değilim ama dinler hakkında somut bir kanıt olmadığından bu konular saçma geliyor.

İnsanlar Kuzey Afrika ve Arap yarımadası bölümünde medeniyetleşmeye başlamışlar. İlk ve en çok inanana sahip dinlerin buralardan ve benzer çıkması da şaşılacak bir durum değil aslında.
Onu demiyorum ben ama neyse.
Hocam anlamama yardım edin siz burada açıkça evrimi mi savunuyorsunuz?
Savunmuyorum, söylediklerimi desteklemek için bir argüman sunuyorum ben sana.
Evrim Teorisine inanıyorum, o ayrı konu.
Bakın zaten evrim bir teoridir adı üstünde teori daha ortada somutlaşmış kanıtlanmış bir şey yok.
teori..png

Yok, kanıt getir desen ayet getiriyorlar önüne ona sinir oluyorum, bir şey kendisine kanıt olamıyor maalesef.

Siz kanıtlayın biz de ona inanalım o zaman. Önüme açık ve somut olarak mantıklı bir delil koyun tamam diyeceğim. Konuyu burada kapatalım, her kim ne isterse o dini yaşasın.

Siz kanıtlayın biz de ona inanalım o zaman. Önüme açık ve somut olarak mantıklı bir delil koyun tamam diyeceğim. Konuyu burada kapatalım, her kim ne isterse o dini yaşasın.

Herhangi bir tanrının olduğuna dair bir kanıt bulamadığı için Ateizm'e yöneliyor insanlar zaten?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı