Fakirlikten bıktım

• Konuyu başlatan 89666
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 4B
Burada fakir olacağıma yurt dışında fakir olurum daha iyi. En azından burada 1 tl verdiklerinde bir şey alamıyorken 1 dolar veya euroya bir şeyler alabiliyoruz.

Bugün almanca dersinde hoca bir kilo muzun en fazla 2.20 euro en az 1.80 euro olduğunu dedi. Düşünsene 2 TL ye bir kilo muz alıyorsun. Hayali bile güzel.

İşlemci ve ekran kartı alamıyorum, dışarıda oturup bir kahve ve yemek alamıyorum, spora gidemiyorum, alkol alamıyorum, hiçbir şey alamıyorum. Çalışıyorum ama kazandığım anında yok oluyor, hiçbir hayalimi gerçekleştiremiyorum. Ailem doğduğumdan beri fakir, ben de fakirim. Bıktım. Asla mutlu olamayacağım ama bunu unutmak için başka şeylere yönelecek param yok. Seneye yine kazanırlarsa ikinci bir yabancı dil öğrenip buradan gideceğim ve asla dönmeyeceğim.

Aklı başında olan adam yaşı kaç olursa olsun dil öğrenmeli artık. Ben de İngilizceden başladım bakalım.

İşlemci ve ekran kartı alamıyorum, dışarıda oturup bir kahve ve yemek alamıyorum, spora gidemiyorum, alkol alamıyorum, hiçbir şey alamıyorum. Çalışıyorum ama kazandığım anında yok oluyor, hiçbir hayalimi gerçekleştiremiyorum. Ailem doğduğumdan beri fakir, ben de fakirim. Bıktım. Asla mutlu olamayacağım ama bunu unutmak için başka şeylere yönelecek param yok. Seneye yine kazanırlarsa ikinci bir yabancı dil öğrenip buradan gideceğim ve asla dönmeyeceğim.

Ünlü bir filozof der ki;
Fakir neden fakirdir zengin neden zengindir.

Zamanında çok güzel açıklamış, kıymetini bilemedik. 😉

Keşke yabancı dil bilmekle bu ülkeden gidilse ben anadilim gibi İngilizce biliyorum ama gitmek o kadar kolay değil en basitinden paramız 18-20 kat değersiz başka ülkelerde.

Geri
Yukarı