Rehber Hangi SSD neden alınmaz?

Bize öyle bir bilgi gelmedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İstihbarattan bana bilgi gelmedi.😅

Niye ya ben Zamsung'dan ziyade Turbox'un daha hızlı olduğunu biliyordum. Adı üstünde TurboX :D :D

Niye ya ben Zamsung'dan ziyade Turbox'un daha hızlı olduğunu biliyordum. Adı üstünde Turbox :D :D

Bu videodan sonra Turbox fanı olasım geldi. :D

Merhaba şimdi ise hangi SSD neden alınmaz bunu söyleyeceğim.

1-SanDisk SSD Plus:

En öncelikle hepsinin birbirinden farklı olmadığı, yani kısaca bütün GB modellerin kötü olduğu SanDisk SSD Plus'tan başlayalım. :)

Bütün SanDisk SSD Plus'lar kronik sorunludur diyebilirim. Alanların %50-%60'ı şikayetçi.
Başlıca sorunlar:
1-Isınma problemi(Nadir fakat olabiliyor)
2-2D NAND
3-Fiyatını hak etmiyor.
4-Kontorlcüsü vasat.
5-Anormal okuma yazma hızları (çok olası neredeyse hepsinde var).Hızlar aniden özellikle yazma hızı düşüklüğü mevcut HDD'lerden bile kötü olduğu vakitler oluyor, şaka gibi ama böyle. :D
birçok konu var alınmaması gerektiği ile ilgili çünkü Türkiye'de en fazla satılan SSD diyebilirim.
6-Hızlı sağlık düşmesi.
7-Sistemde anlık kasma donma sorunları.

Şikayetleri:

Anlayacağınız böyle sayısız konu var. :)

2-Adata SU630&SU650:

Bütün GB modelleri kötü.

Birçok konuda çöp SSD olduğunu söyleyen SU630 ve SU650 :). Alanların %60-%70'ı şikayetçi.
Başlıca sorunlar:
1-Anormal okuma yazma hızları(çok olası). Aynı SSD Plus da olduğu gibi hatta daha kötü.
2-Isınma problemi(çok nadir)
3-Sistemde kilitlenme donma vb. sorunlar.
4-Mavi ekran, Windows 11 de siyah ekran hataları.
5-Fiyatını hak etmiyor.

Şikayetleri:

Ve böyle bir sürü konu...

3-Toshiba&Kioxia Exceria SATA(İkisi aynı model.):

Hepsi kötü.

Berbat olmasa da alınmasa iyi olur bir SSD.

Başlıca sorunlar:
1-Hızlı sağlık düşmesi(Çok olası).
2-Anormal okuma yazma hızları(Yüksek olası).
3-Isınma problemi

Ve böyle daha bir sürü konu.

4- Team GX1 modeli:

Alınmışsa değiştirilebilir, bir SSD. :)

Başlıca sorunlar:

1-Firmware sorunları.
2-Okuma yazma hızında dengesizlikler.

5-James Donkey'le modeli:

Kötü. Ünlü söz verilerinizi eşeğe emanet mi ediyorsunuz? :D

Başlıca sorunlar:

1-Firmware olmaması.
2-Hızlı sağlık düşmesi
3-Okuma yazma hızı dengesizliği.
4-Uyumsuzluk sorunları.

6-Apacer AS350:

Kötü değil ama alınmasa iyi olur. Çok sorunlu değil. Alınabilir kısmen.
Başlıca sorunlar:
1-Isınma problemi
2-Ara sıra okuma yazma hızları düşmesi.

Evet kendimden örnek verdim çok bulamadım fakat ben 3 tane kullandım biliyorum hepsi ısınıyor hani 1 taneside değil bazılarında okuma yazma hızı düşüklüğü gördüm, bulduğumda atacağım. Arkadaşın bozulmuş direkt İtopya'nın sitesindeki yorumlardan kısaca AS350 yorumlarını okursanız ısınma problemi olduğunuda anlarsınız.

7-Crucial BX500:

Alınmasa iyi olur yine aynı şekilde. Alınmışsada değiştirilebilir, fakat değiştirilmesini tavsiye ederim.
Başlıca sorunlar:

1-Isınma problemi(En büyük problemi).
2-Kötü kontrolcü
3-Hız sorunları
4-Sağlığın hızlı düşme sorunu.
5-Yavaşlık
Bu kadar çok problemi olduğuna bakmayın çöp diyemem ama 10 üzerinden 5-6'lık bir SSD kendisi. :)
En büyük problemleri ısınma problemi başta olmak üzere yavaşlığıdır.

8-WD Green (V2 değil):

Tüm GB modelleri kötü. Başlıca sorunlar:

1-Anormal okuma yazma hızları. Oldukça düşük sonuç çıkabiliyor.
2-Sağlık problemleri.
3-2D NAND.
4-Kısa ömürlü.
5-Isınma sorunları.

Şikayet konuları:

9-Turbox:

Örnek vermek veya söylemek ondan bile üşeniyorum. Artık siz tahmin edin Turbox ne kadar güzel bir SSD. :D

Hadi acıdım birkaç örnek vereyim. :D

Turbox veletlerin dünyası... :D
Sandisk bende kullanıyorum HDD den geçince kronik sorunlu olduğunu bile anlamadım.
Olabilir, her an sorun yaratabilir.
O modelde yok diye biliyorum genelde 120,240 GB olanlarda oluyor ve nadir 480 GB tada çıkıyor.

SanDisk bende kullanıyorum HDD'den geçince kronik sorunlu olduğunu bile anlamadım.

O modelde yok diye biliyorum genelde 120,240 GB olanlarda oluyor ve nadir 480 GB tada çıkıyor.

Hepsinde çıkabiliyor belli olmuyor. Onu tam olarak bilmek yanlış olur. Kullanılan malzeme aynı olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı