Her görüşe saygı duymalı mıyız?

Taraf olmayan bertaraf olur bizim ülkede. 😀
@Tim bu tarz bir konunun altında insanların yazdıklarını silmek bana yanlış geliyor. Konu uzamasın kaymasın diye yaptınız, farkındayım. Ama bir insanın her yazdığının silinmesi yanlış.

Konuyu sen mi kapattın?
Gereksiz mesajları temizleme amacıyla evet. Konu dışına çıkılacaksa kalıcı olarak kilitlenmek zorunda kalacak.

Siyaset yasak. Onun dışındaki mesajlarda saygılı olduğu sürece sorun yok. Birbirlerini dışlamaya başlayanlar olmaya başlamıştı. @homie

Konuya gelirsek, birinden görüşü yüzünden nefret etmemek gerek. En azından o kadar saygı duyulmalı.

Ben şimdi hiçbir görüş belirtmememe rağmen saltanatçı konumuna geldim. Demek istediğim şeyi umarım anlatabilmişimdir.
Suç değil. Atatürk'ün çoğu fikrini benimsersin, başka bir sebepten ötürü kendisini sevmezsin; böyle bir şey de mümkündür. Atatürk'ü derinden seviyorum, sevgimden bir parça koparıp gönlüne koyacak halim yok. Atatürk'ü sevmemekten ziyade dinci emellerine engel olduğu için ona nefret besleyenlere karşı bir tepki mevcut.

Suç değil. Atatürk'ün çoğu fikrini benimsersin, başka bir sebepten ötürü kendisini sevmezsin; böyle bir şey de mümkündür. Atatürk'ü derinden seviyorum, sevgimden bir parça koparıp gönlüne koyacak halim yok. Atatürk'ü sevmemekten ziyade dinci emellerine engel olduğu için ona nefret besleyenlere karşı bir tepki mevcut.
İşte tam da dediğiniz gibi eleştiri yapmalı bir insan. Genellemeler ve önyargılar insanlara zarar veriyor çünkü.

Saygı duymak dışında düşünceye sahip olanların çözüm önerileri nedir? En merak ettiğim kısımı bu oluşturuyor. ''Saygı duymuyorum'' ne yapıyorsun peki? Nasıl daha demokratik hale geleceğiz? Taşları bir araya toplayıp parmak mı şıklatalım?

Yeni konular

Geri
Yukarı