İmam hatip liselerine gidilir mi?

Ben bugün öğrendim ki LGS puanım 335 ve nitelikli lise olarak sadece imam hatiplere gidebiliyorum. Sizce not ortalamamla mahalle okuluna mı gitmeliyim (Anadolu lisesi), yoksa imam hatip lisesine mi?
Mahalle okulu sadece ders öğretmez hayatı öğretir. Gülmeyi ağlamayı, dostluğu dost kazığını, gençliğini yaşamayı ve daha nicesini. İmam hatipler seni bir kalıba koyar onların düzeninde kalmanı ister kendinden bir şey anlamadan ot gibi okur gidersin. Tabii ki bu benim şahsi fikrim kimseyi eleştirmiyorum veya yargılamıyorum. Benim seçme şansım olsa mahalle okuluna giderdim.

15-20 puan ile kazanamıyor gibiyim. Yine de belki boş kontenjan olur diye orayı da yazacağım.
15 Puan önemli değil kontenjan var ise gidebilirsiniz halam öğretmen ona sordum öyle diyor.

Bilmiyorum hocam. O değişti mi bilmiyorum ama annem imam hatip lisesi mezunu, ilahiyat seçmediği için puanını düşürmüşler. Ama çok zaman geçti, değişmiş olabilir.
Puan düşme gibi bir durum yok yanlış bilgi vermeyelim. İlahiyat fakültesi seçmek isterseniz ek puan veriyorlar o kadar düşürme gibi bir durum söz konusu değil.
Şimdiki durumu bilmiyorum annemin puanını düşürmüşler.

Yeni konular

Geri
Yukarı