Köpeklerden kaçarken otomobil çarpan 10 yaşındaki Zana hayatını kaybetti

Sokak köpekleri toplanacak bir kısmı uyutulacak, sonra da barınakta en uzun süre kalan köpek yeni gelen köpek için uyutulacak. Tabii bu durumlarda barınakların donanımlı olması gerek, ilk önce bu yapılacak. Hikaye bu kadar. İnsan hayatını bir köpekten daha değersiz görenler yatağının altında ağlayabilir. Şunu da unutmayın, insanlar değil de köpekler bizim gibi evrimleşmiş akıllı bir yaşam formu olsaydı aynı şeyi biz onlardan görecektik. Vesselam.

@RUSHTOB adam suçlu diyemem çünkü videoda çocuklar arabaların geldiği yöne doğru koşuyor yani çocuk yola çıktığı anda adamın durması imkansıza yakın ama kurallar gereği yargılanır.
Yani zaten minik kardeşimiz kısa ve arabanın kör noktasına doğru geliyor. Koştuğu için de şoför arkadaşımızın bir şey yapması pek olası değil.

Amerika'da olsa salıyorlar böyle durumlarda ama Türkiye'yi bilemiyorum.

Yani zaten minik kardeşimiz kısa ve arabanın kör noktasına doğru geliyor. Koştuğu için de şoför arkadaşımızın bir şey yapması pek olası değil.

Amerika'da olsa salıyorlar böyle durumlarda ama Türkiye'yi bilemiyorum.
Mesela şöyle bir örnek vereyim. Sen otobanda hız sınırını aşmadan gece araba kullanıyorsun ve bir tane sarhoş yola atladı, sen duramadım ya da şerit değiştiremedin sonrasında çarptın yargılanırsın her türlü. Bu olayda da adamın başına bu gelecek ama büyük bir ceza almaz.

Mesela şöyle bir örnek vereyim. Sen otobanda hız sınırını aşmadan gece araba kullanıyorsun ve bir tane sarhoş yola atladı, sen duramadım ya da şerit değiştiremedin sonrasında çarptın yargılanır sın her türlü. Bu olayda da adamın başına bu gelecek ama büyük bir ceza almaz.
Evet aynı şeyi söylüyoruz :D
Ben sadece desteklemek için söyledim.

@Eren AK yakında hayvansal gıda tüketmemize de karışacaklar.
Karbon ayak izi cart curt meselesi çıkmış bir de. Et yemek çok yükseltiyormuş, Allah Allah öyle miymiş şuradan bi' Touch Blue kap gel sen bakayım. İlk önce atmosferi yarını yokmuş gibi kirleten şirketlerle uğraşsın hükümetler sonra o işe bakarız.

Ha bu işin insanlık kısmı da var, işte hayvanlara işkence ediyormuşuz falan. Evet maalesef ediyoruz. Yeniden söyleyeyim, eğer inekler bizim gibi evrimleşmiş bir akıllı yaşam formu olsaydı aynılarını bize yapacaklardı bundan emin olun. İşin dini boyutu da çözülmüş durumda, eğer inancın 4 büyük dinden birisi ise ki genelde öyledir. Bu inekler, hayvanlar senin için tanrı tarafından gönderilmiş bir nimettir. Haksızsın diyen olursa beklerim düşüncelerini.

@Eren AK Garanti BBVA galiba bu karbon ayak izini hesaplayan bir sisteme geçmişti daha yeni. Kart ile yapılan alışverişler üzerinden ölçüm yapıyorlardı.
Evet, geçenlerde gördüm. Eğer karbon ayak izine göre yaptırım uyguluyorsa müşterilere kredi vermeme gibi falan Garanti BBVA müşteri kaybedebilir ki bunu göze alamaz.

Geri
Yukarı