Linux vs Windows Anketi

Linux vs Windows

• Oy verenlerin toplamı
    230
1. İşte bahsettiğim durum bu. Eğer siz After Effects kullanan birine Davinci Resolve tavsiye ederseniz olmuyor, alışılamıyor. Ancak dediğim gibi burada Linux'un sorunu yok. DRM yapacağım diye uygulamalarını/oyunlarını Linux'a çıkarmayan geliştiricilerin sorunu var.
2. God Of War. Forza Horizon 4'de denedim o da açılmadı. Bu 2 oyunu da Windows'ta açabiliyorum sistem gereksinimleriyle ilgili bir sorun yok, gibi.
3. Asus Armoury Crate.
Siz OS'un içinde mahsur kalmışsınız. Az önce ulaştırılan Rehber Link'lerinden Arch'a geçip deneyin. Açamamanıza ihtimal dahi vermiyorum. Hatta @LittleWarlocc bir de Crack'li GOW oynuyor.

1. İşte bahsettiğim durum bu. Eğer siz After Effects kullanan birine Davinci Resolve tavsiye ederseniz olmuyor, alışılamıyor. Ancak dediğim gibi burada Linux'un sorunu yok. DRM yapacağım diye uygulamalarını/oyunlarını Linux'a çıkarmayan geliştiricilerin sorunu var.
2. God Of War. Forza Horizon 4'de denedim o da açılmadı. Bu 2 oyunu da Windows'ta açabiliyorum sistem gereksinimleriyle ilgili bir sorun yok, gibi.
3. Asus Armoury Crate.
Oha, Forza Horizon 4'un calismamasini anlarim da God of War Linux'da cok iyi calisiyor. Steam'den indirip Proton Proton 7.0-5 secip acilis yerine de "gamemoderun %command%" yazmaniz yeterli.

.NET Framework eğer çağ dışı bir Windows kullanmıyorsanız zaten kurulu gelir. En son ne zaman Visual C++'ya da .NET Framework kurmam gerektiğini hatırlamıyorum bile. Belki Windows 7'dir.

Daha dun orijinal is lisansli Windows 10 bir PC'ye VirtualBox kurmayi calistim yine .NET falan filan istedi.

Daha dun orjinal is lisansli windows 10 bir pc'ye virtualbox kurmayi calistim yine .Net falan filan istedi.
Aynı şeyi kullandığımızı düşünmüyorum, bir sorun olmuş olmalı. Hem Virtualbox, hem VMWare kullandım yukarıda yazdığı için söylüyorum zamanında LoL'de açtım. Gerçekten hiç .NET istediğini hatırlamıyorum.

Bir program kurmak istersin program kurulurken elektrik gider ve şişmiş paket dosyalarına lock atılır. Update atamazsın, autoremove atamazsın. Hadi gel uğraş, hadi gel yarım kalmış kurulumun dosyalarını tek tek temizle?

Sadece Debian'da yasadim bu olayi.
Pacman ve Portage'de boyle bir şey olmuyor.

Aynı şeyi kullandığımızı düşünmüyorum, bir sorun olmuş olmalı. Hem VirtualBox, hem VMware kullandım yukarıda yazdığı için söylüyorum zamanında LoL'de açtım. Gerçekten hiç .NET istediğini hatırlamıyorum.

Vallahi sorun falan yoktu bilgisayarda. Ayni seyi evimdeki bilgisayarimda da yasiyordum hep.

Arkadaşın dediğiyle ilgili ben bir şey demedim ki. Sadece RDP konusundaki kullanan biri yok tarzı cümlenizi eleştirdim.

Ayrıca şunu da belirtmem lazım, belki de alışmadığımdandır.

Linux biraz daha zorluyor insanı, Pop!_OS kurdum daha demin yazdığım gibi. 2 gündür Steam'de Proton üzerinden oyun çalıştırmaya çalışıyorum ve hala başaramadım. Log dosyalarına baktım, herhangi bir şey yazmıyor. Konu açtım, yanıt veren yok.

Bilgisayarın fan çalışma modunu(Sessiz, Performans vb.) Kontrol etmek için metin belgesi düzenlemem gerekiyor. Ancak bu metin belgesi root yetkisi istediği ancak Terminal'le müdahale edebiliyorum - bildiğim kadarıyla -.

Dolaylı yoldan fanları Terminal'le yönetiyorum, bu yüzden birinin çıkıp Linux daha kolay demesi bana saçma geliyor :D

Bu zorluk beraberinde özgürlük getiriyor ancak kimsenin sabah kahvaltısı olarak Bootloader'da modifikasyon yaptığını düşünmüyorum.

Kaynak kullanımı konusunda ise Linux tartışmasız daha iyi. Ancak bu demek değildir ki Linux açık ara birinci. Dediğim gibi özellikle yeni başlayan biri için hala çok kompleks.

Program desteği olarak alternatifler öneriliyor ancak yerini genelde tam olarak tutmuyor. Adobe programlarının olmaması bence büyük bir eksi. Tabii burada Linux'un sorunu yok Adobe kendisi eklemedi ancak bu bir eksi olduğu gerçeğini değiştirmez.

3-4 satır bootrec komuduyla çözülebilir. Ayrıca yanlışlıkla nasıl EFI bölümünü silebilirsiniz? :D

İki tarafta da abartılı ifadeler kullanıldığını düşünüyorum.

Linux insani zorlamiyor, aliskanlik zorluyor.
Terminal = Kolaylik
Fan hizi icin GUI uygulamalarda var.

Yanlislikla EFI bolumunu silmek gayet mumkun. Hangi kodlarmis o bootrec kodlari?

Yeni konular

Geri
Yukarı