Müslümanların gayrimüslim biriyle evlenmesinin kesin olarak yasak olduğu ifadesi Kuran'da geçiyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben öyle bir şey mi dedim? Verecek cevap bulamayınca lafı çevirmeye çalışmayın. Kötü bir insan değilsin, sırf doğduğun yerde sana farklı bir din öğretildi diye cezalandırılıyorsun. Bunun mantıklı bir yanı yok.

Bilmiyorsun bari konuşma islamiyette dış insanlarla görüşemeyen kabilelerdeki kişiler cennete gider, çünkü bu kişilerin ataları bunları bu adaya sürüklemiştr ve de bunları burada tutarlar. Ama mesela Amerika'daki hristiyanlar islamiyeti araştırabilirler ama çoğunluğu kötülemeyi seçiyor.(Bakın 'SEÇİYORLAR')
Yani dış kesimle hiçbir irtibatta bulunamayan kişileri islamiyet affeder.

mesela Amerika'daki hristiyanlar islamiyeti araştırabilirler ama çoğunluğu kötülemeyi seçiyor.
Hangi tanrı kendi indirdiği dine inananları dışlar? :D Güldürmeyin, konuyu tartışmaya da çevirip kilitlenmesine sebep olmayın. Biz diyeceğimizi dedik bitti, hikayeler sizde kalsın.

Hangi tanrı kendi indirdiği dine inananları dışlar? :D güldürmeyin, konuyu tartışmaya da çevirip kilitlenmesine sebep olmayın. Biz diyeceğimizi dedik bitti, hikayeler sizde kalsın.

Kader ile kaza anlayışı islamiyet vermiştir alkol aldıktan sonra bir baba kaza yapınca suç arabadaki çocuğun mu babanın mı yoksa Allah'ın mı olur?(Bir şeyi yaptıktan sonra kaderimde varmış demek yanlıştır)
İşte o çocuk oradaki kabilelerdir.

@68055 Sana 2 soru sorayım.

1- Allah'ın gücü sınırsız değil mi?

2- Olmuş ve olacak olan her şeyi bilmiyor mu?

Madem ki olacak her şeyi biliyor, insanları bir gezegene gönderip cehennemde yakmanın yolunu yapan bir tanrı için mantığını kullanan biri ne düşünülebilir? :D Artık bu konuşma sinirimi bozmaya başladı, demin hikayeleriniz dedim şimdi düzeltiyorum, masallarınız sizde kalsın. Biz yeteri kadar tokuz. Bu sınırsız kudrete sahip olan bir şey benim gibi ufak ve önemsiz bir canlıya karşı kin besleyip cezalandırmanın yolunu yapıyorsa da ben kabul edemem. Kusura bakma.

@68055 Sana 2 soru sorayım.

1- Allah'ın gücü sınırsız değil mi?

2- Olmuş ve olacak olan her şeyi bilmiyor mu?

Madem ki olacak her şeyi biliyor, insanları bir gezegene gönderip cehennemde yakmanın yolunu yapan bir tanrı için mantığını kullanan biri ne düşünülebilir? :D Artık bu konuşma sinirimi bozmaya başladı, demin hikayeleriniz dedim şimdi düzeltiyorum, masallarınız sizde kalsın. Biz yeteri kadar tokuz. Bu sınırsız kudrete sahip olan bir şey benim gibi ufak ve önemsiz bir canlıya karşı kin besleyip cezalandırmanın yolunu yapıyorsa da ben kabul edemem. Kusura bakma.
1-Allah'ın gücü sınırsızdır.
2-Olmuş ve olacak her şeyi biliyordur.
Lütfen araştırma yapın ve kararınızı verin kaderimiz (kardeşimiz, ailemiz)kazamız(arkadaş çevren, konuşup görüştüğün kişiler)yani sen arkadaşlarını seçebilirsin.(Kötü alışkanlıkları olabilir)
Ama aileni seçemezsin bunu Allah (c.c) bilir. Bu dünyaya geliş amacını sorguluyor isen bu konuda yardım edemem.

Lütfen araştırma yapın ve kararınızı verin.
Bunu yanlış kişiye diyorsun, bu konularda okumadığım şey kalmadığında sen daha doğmamıştın. Kutsal dediğiniz kitapları da, diğer dinlerin yaygın olanlarını da, kitapta geçen peygamberlerin hayatlarını da, diğer din/felsefelerin bazılarının figürlerini de iyi bilirim. Ben araştırmalarımı yaptım, sonucunda vardığım kanı kesin. Hepsi birer masaldan ibaret, hepsi mantık dışı. Senin mantığın o masalları küçük yaştan bir defa kaptıysa da bu senin ve senin gibi binlerce farklı dine/tanrıya inanan milyarlarca insanın sorunu. Ayrıca benim inanmadığım tanrı sayısı seninkinden sadece 1 tane daha az. :D

Konuyu uzatma hem tadın kaçmamış olur hem de konu kilitlenmemiş olur. Başkalarına akıl vermekle uğraşma, bırak aklın sende kalsın...

Son düzenleme:
Bunu yanlış kişiye diyorsun, bu konularda okumadığım şey kalmadığında sen daha doğmamıştın. Kutsal dediğiniz kitapları da, diğer dinlerin yaygın olanlarını da, kitapta geçen peygamberlerin hayatlarını da, diğer din/felsefelerin bazılarının figürlerini de iyi bilirim. Ben araştırmalarımı yaptım, sonucunda vardığım kanı kesin. Hepsi birer masaldan ibaret, hepsi mantık dışı. Senin mantığın o masalları küçük yaştan bir defa kaptıysa da bu senin ve senin gibi binlerce farklı dine/tanrıya inanan milyarlarca insanın sorunu. Ayrıca benim inanmadığım tanrı sayısı seninkinden sadece 1 tane daha az. :D.

Konuyu uzatma hem tadın kaçmamış olur hem de konu kilitlenmemiş olur. Başkalarına akıl vermekle uğraşma, bırak aklın sende kalsın...

Akıl vermek değil bu islamiyete davet etmek peki sadece soru konuyla alakası yok ama kuran-ı kerimde geçen o kadar bilimsel mucizeyi de araştırdın mı? Ben merak ediyorumda sen araştırmışsın.

Ben öyle bir şey mi dedim? Verecek cevap bulamayınca lafı çevirmeye çalışmayın. Kötü bir insan değilsin, sırf doğduğun yerde sana farklı bir din öğretildi diye cezalandırılıyorsun. Bunun mantıklı bir yanı yok.

Sen iyi isen iyi ol, Allah'ın merhameti sınırsızdır. Mülk ve hüküm yalnızca Allah'ındır. Eğer sen, ben kendi bildiğim yoldan giderim dersen o yol iyilikle çok kesişmeyecektir. "İyilik" insanin nefsi ile çözebileceği bir olgu değildir.

Konuyu uzatma hem tadın kaçmamış olur hem de konu kilitlenmemiş olur. Kendi işine bak, aklını da başkalarına dağıtmakla uğraşma. Bırak sana kalsın...

Hayatta insanı bataklığa götüren en büyük hata bildiğinden ötesinin olmadığını zannetmesidir.

"Nefsinin arzusunu ilâh edinen, Allah’ın; (hâlini) bildiği için saptırdığı ve kulağını ve kalbini mühürlediği, gözüne de perde çektiği kimseyi gördün mü? Şimdi onu Allah’tan başka kim doğru yola eriştirebilir? Hâlâ düşünüp ibret almayacak mısınız?" Casiye 23

Sen iyi isen iyi ol, Allah'ın merhameti sınırsızdır. Mülk ve hüküm yalnızca Allah'ındır. Eğer sen, ben kendi bildiğim yoldan giderim dersen o yol iyilikle çok kesişmeyecektir. "İyilik" insanin nefsi ile çözebileceği bir olgu değildir.

Ama nihayetinde Allah inanmayanları lanetliyor. İnanmıyorsanız Allah'ın merhametine dahil olamıyorsunuz, sorun da bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı