Neden iPhone yüceltiliyor?

Dostum keşke 3-5 paragraf başı yapsaydın da biz de okurken şaşı olmasaydık be 🤣

Konuna gelecek olursak pazardaki eski yeri kalmadı artık ıphone'un. Tamamen takıntı olmuş insanımızda. Totosunda don yok giymeye ama elinin altında ıphone var misali. Dediğin gibi abartılıcak bir yanı yok.

Xiaomi Mi note 10 kullanıyorum 108 mp kamerası var, inanılmaz da memnunum kamerasından. Androidin de kişiselleştirilebilir olması da yanıma kâr kalıyor.

Ama en nihayetinde tercih meselesi ve sonuç olarak saygı duymak gerek.

Telefona anlam yüklemiyor "normal" insanlar. Forumlarda sadece kişilik meselesi gibi savunuluyor ya da yeriliyor. iPhone kullanan çoğu insanın da hangisi daha performanslı, donanım olarak hangisi daha iyi vs. gibi kaygılar güttüğünü sanmıyorum. Belirli bir kalitenin üstünde her sene stabil olarak ürün üreten bir markanın ürünlerini çok da kafa yormadan alıyorlar. Memnun da kalıyorlar. Üzerine pek düşünmeye gerek yok. Ha tabi bulunduğunuz kötü ortamlarda telefon denilen "cihaz" statü göstergesi oluyorsa, bunu statü göstergesi haline getirenlerden ziyade, çevrenizde gözlemlediğiniz bu şekilde insanların bulunduğu ortamda onları ciddiye alan ve bu ortamlarda bulunan asıl sizde suçu aramak gerekir.

Hocam birazdan thermes adlı kullanıcı gelip fanboyluk yapabilir.
O zaman neden bu kadar abartıldığını anlarsınız :D

Apple'ın düşük bütçede bir cihazı yok.
Adam gidiyor çok az bir bütçeye Android cihaz alıyor ve sonra IPhone'a geçince diyor ki Android pişmanlıktır.

Bu arada birazdan gülenler gelir şunu söylemek istiyorum;
iOS çok iyi ve Apple çok uzun süre güncelleme desteği sunuyor onu biliyoruz, buna rağmen abartıldığını tartışıyoruz biz.
Adam diyor 2000 TL bütçe arttır bu çöplerden alma git SE 2020 al diyor.

Thermes Apple fanı zaten :D.
Bu arada gerçekten tanrılaştırılıyor, istediğini yapamıyorsun IOS'ta ve çok da fazla artısı yok. Android telefon alıp 5 sene sonra Custom ROM yüklerim telefon yenilenir :).

Hatta bu kadar yazmam bile fazla sanki.

Bence fazla değil. Üzerinde tartışılması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Apple işini çok doğru yapıyor, imajını mükemmel koruyor. Nasıl yaptığını bilemiyorum ama tüketici kitlesi konusunda 2. bir telefon markasının iPhone'a yetişebileceğini bile sanmıyorum. En azından şu an öyle.

İphone fiyatına başka telefon alınca "enayi" gibi şeyler diyor bizim millet. İphone'yi neden bu kadar sevdiklerini blimiyorum. Android fakir gibi geliyor sanırım.

Ofis ortamın'da çalışıyorum, iPhone mail için bana çok hızlı ve uygun belgelerimi kolaylık ile açabiliyorum edit yapabiliyorum. Kasması donması olmuyor gayet hızlı telefon, benim isteklerimi karşılayan tek telefon iPhone yoksa bende 13 14 bin TL vermeyi sevmiyorum.

Geri
Yukarı