Neden Linux?

Eğer yazılım bılıyorsanız geçin. Günlük kullanım'da yazılım kurmak için kod gerekebiliyor. Onun dışında sorun yok. Öncelikle sisteminiz destekliyor mu bilmem lazım. Bir de görünüm de falan Windows 10 temasi var :D.

Kali Linux günlük kullanım için pek tercih edilmez günlük kullanıma daha elverişli dağıtımlar var örnek vermek gerekirse Ubuntu Linux Mint vb.

Eğer yazılım biliyorsanız geçin. Günlük kullanımda yazılım kurmak için kod gerekebiliyor. Onun dışında sorun yok. Öncelikle sisteminiz destekliyor mu bilmem lazım. Bir de görünümde felan Windows 10 teması var. :D
Yazılım bilmiyorum fakat 5 ya da 6 yıldır Debian, Ubuntu, Mint, Solus, Manjaro, Arch, MX ve diğer birsürü distro arasında geçiş yapıyorum. Kali kullanırsam yabancılık çekmem Debian tecrübemden ötürü, sadece şu an kullandığım Manjaro gibi beni tatmin eder mi diye düşünceliyim. Eğer siz eder diyorsanız geçerim.

Yazılım bilmiyorum fakat 5 ya da 6 yıldır Debian, Ubuntu, Mint, Solus, Manjaro, Arch, MX ve diğer birsürü distro arasında geçiş yapıyorum. Kali kullanırsam yabancılık çekmem Debian tecrübemden ötürü, sadece şu an kullandığım Manjaro gibi beni tatmin eder mi diye düşünceliyim. Eğer siz eder diyorsanız geçerim.
Terminal biliyorsanız geçin.

Linux'de yaşadığınız herhangi bir sorun Windows'u etkiliyor mu yada Windows'da diyelim bir mavi ekran aldığınız senaryo var ama linuxte problem olmuyordur. Böyle bir şey yaşadınız mı? Bende dual boot düşünüyorum da.
İşyerimdeki personelin BT konusunda çok eksiği var. Hemen hepsinde de virüs var. Ortak ağ da kullanıyorlar. Virüsler bayram ediyor.
Benim iş bilgisayarımda Pardus XFCE kurulu.
Aygıtını açamayan bana gelir Pardus ile açıp lazım olan dosyaları ağa atarım.
Velhasıl kelam Windows'un sorunu, GNU/Linux tarafına işlemiyor.
Windows ise GNU/Linux tarafını görme özürlü zaten. Sorun morun yaşamazsınız.
Windows'un zararlılarını da GNU/Linux ile temizleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı