Neden Linux?

Kendinize göre en uygun distroyu kullanabilirsiniz.
İşletim sisteminin kali ve ya ubuntu olması içerisinde yapılan işlemin etik olup olmayacağı anlamına gelmez.
Etik dışı bir şey yapacaksanız bunu her hangi bir distroda package menager ile doğru repository'lerden ve ya compile ederek zaten edinebilirsiniz.
Kendinize en uygun gördüğünüz,en özgür hissetiğiniz distroyu kullanabilirsiniz.
Yapılan yorumlara aldırmayın linux'u gerçekten deneyimlemeyip atıp tutan çoktur.
Hocam konuma bakar mısınız.

Ben Windows gibi kafasına göre güncelleme yapmadığı, sürekli donup kasmadığı, mavi ekran vermediği için Linux kullanıyorum.
Ayrıca programlama ile de ilgileniyorum ve Linux ortamında programlama yapmak daha rahat. Hatta artık Linux benim için bir hobi gibi oldu, sıkıldıkça temalarla ikonlarla oynuyorum 😁

İnsanlar neden Linux kullanıyor? İşletim sisteminin kullanıcı arayüzü inanılmaz güzel görünüyor. Bu işletim sistemini neden tercih ettiğinizi basitçe açıklar mısınız? Ayrıca kullandığınız tek işletim sistemi Linux mu? İkinci bir işletim sistemi ile birlikte mi kullanıyorsunuz?

İnsanlar neden Linux kullanıyor? İşletim sisteminin kullanıcı arayüzü inanılmaz güzel görünüyor. Bu işletim sistemini neden tercih ettiğinizi basitçe açıklar mısınız? Ayrıca kullandığınız tek işletim sistemi Linux mu? İkinci bir işletim sistemi ile birlikte mi kullanıyorsunuz?

Ben Windows 10 ile Dual Boot kullanıyorum ama Windows'u sadece Firmware güncellemelerini yapmak için falan açıyorum. Neden Linux dersen bunun sebebi her insan için farklıdır ben komünitesi için kullanıyorum. Genelde sıradan kullanıcılardan daha akıllı insanlar oluyorlar. Tabi bol bol da istisna var. :)

Bazıları ek olarak Windows kullanıyor. Ben sadece Linux(Arcolinux) kullanıyorum. Neden Linux?
1- Görünümü fazlasıyla özelleştirilebilir
2- Oyun seçenekleri benim için yeterli
3- Uygulamaları yeterli
4- Ücretsiz
5- Aklıma gelmeyen bir çok ek özellik

Bazıları sistemlerinin düşük olmasından ötürü kullanıyor. Bazıları ise kod kaynaklarının tamamen açık olduğundan dolayı. Bazıları Windows sevmediği için kullanıyor, bazıları ise basit arayüzü için.

En azından bildiklerim bunlar. Ben Windows kullanıyorum orası ayrı.

Geri
Yukarı