PS4 vs PC

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben PC diyorum cunku, gamepad ile oynayamiyorum. Nalet gamepad. Belki XBox olabilir, klavye-mouse destegi gelecek diyoardi cunku.

980ti performansı ile PS4 karşılaştırılamaz bile tamamen çöp yanında ayrıca PS4 belki bundan 6 yıl sonra hala gider ama oyunlardan kırpılıyor tam anlamıyla oynuyamıyorsun. Tabiki PC yani

Eski bir yaman Playstation kullanıcısı olarak, bu nesilde eridi gitti playstation. Araştırmalarım sonucunda o kadar yüksek paralar harcamadan, orta halli bir PC ile PS4 kalitesinde veya fazlasını alabilirsiniz. Steam var en başta, bazen oyunlar bedava denilecek kadar ucuzluyor. Playstation yeni çıkan oyunlarda bile spot 180 TL'den başlıyor. Online için PSN aboneliğinin fiyatı fırladı gitti. Yok malezya falan ucuza alıyorum demeyin, kimse o kadar uğraşmak zorunda değil. Kardeşlikle oyunları ucuza alabilirsiniz ama kar yapayım derken, dolandırılma ve hesap çalınma riski oldukça fazla.

PS4'teki AMD'nin içindeki entegre ekran kartı o kadar güçlü değil. PS4 incelemelerinde sürekli 30 FPS veremiyor görünüyor, 30'un altına indiği de oluyor ve dolayısıyla hafif takılmalar da oluyor. Hatta Dying Light 2 için konsollar yetersiz kalacak gibi bir haber görmüştüm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aral Game 'den satın alırsanız tabii ki de pahalı olur. Aral 'ın 250₺ 'ye sattığı oyunu ben spotçudan ikinci el şeklinde 80₺ 'ye alabiliyorum. Bunu da düşünün her şehirde bulabilirsiniz böyle mekanları.

Kullanabilene PS 4 ama kullanamam diyorsan manster abra al pc olarak :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıllardır şu tartışma bitmedi gitti. Arkadaşlar bütçeye önem veriyorsanız, cimri biriyseniz, alırsınız 2000-2500 tl ye bir pc. Oyuna para vermem diyorsanız torrent indirirsiniz. Konu tamamen zevk meselesi. Playstation seviyorsanız alırsınız (PC'den daha fazla hoşunuza gidiyorsa). Arkama yaslanıp rahat rahat oynayın diyorsanız PlayStation alın. Ayda 2-3 oyun aldın mı oh mis.

Yani konu tamamen bütçe ve zevk meselesi. Sen nasıl birisisin onu bir düşün önce sonra kararını ver. Cimri biri misin oyuna para vermem mi diyorsun. Yoksa ben rahat rahat oyun oynayacağım ayda 3-5 oyun neyse alırız, para sorun değil mi diyorsun. Bütün mesele burada. (oyuna para vermem derken ben kimseyi torrent oyuna teşvik etmiyorum ve önerimiyorum, bu sizin tercihiniz)

Son düzenleyen: Moderatör:
980ti performansı ile PS4 karşılaştırılamaz bile tamamen çöp yanında ayrıca PS4 belki bundan 6 yıl sonra hala gider ama oyunlardan kırpılıyor tam anlamıyla oynuyamıyorsun. Tabiki PC yani
Lütfen bilgisizce yorum yapma. 980 Ti 3000 tl' lik bir ekran kartı. Sistemdeki diğer parçaları toplarsan 5500 6000 tl' lik bir PC olur. 6000' lik bir PC zaten PS4' ten iyidir ama 1500 tl' ye en fazla 750 Ti tabanlı sistem alınır. 1-2 yıl sonra çöp olacak bir sistem yani. Ya cimrilik yapmayıp 3000 TL' ye adam gibi sistem alınmalı, ya da PS4 alınmalı. Şu oyun pahalı diyen arkadaşlar gerçekten çok dar bir bakış açısına sahip. Sadece MediaMarkt, Teknosa gibi yerlerde görmüşler fiyatları. Spotçulardan ( Yazıcıoğlu ) PC fiyatından daha ucuza kutulu oyun alabilirsiniz. Torrent kullananlara zaten bir şey demiyorum. Oyunları takas ederek daha fazla kar edebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı