Tanrı insanları neden yarattı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu soru "İnsanlar Tanrı'yı neden yarattı?" olmalıydı.
Bu sorunun cevabı da ekonomi, nüfuz edinme isteği, krizi fırsata çevirme vs. olarak cevaplanırdı.

Ama hangi seçimleri yapacağımızı ve bu seçimlerimizin hangi sonuçlara yol açacağını biliyorlar?

İşte yaratıcıda neler olacağını biliyor ama kendi seçimlerini gene sen yapıyorsun. Yapımcılar nasıl buna müdahale etmiyorsa yaratıcıda sana müdahale etmiyor.
Site buga girdi şimdi cevap verebildim.

Burada söylediğiniz şey yanlıştır. Bilimi dinlerden ayıran en önemli özelliği yanlışlanabilir olmasıdır. Yani bilim bile kendisine ben her zaman doğruyum demez. Eğer beni yanlışlayabilirsen, başka bir doğru olduğunu kanıtlarsan yeni doğru budur der.
Bilim yanlışlık yaparsa bilim olmaz, kanıtlanabiliriği kalmaz. Eksik olabilir ve bu da yanlış olarak yorumlanabilir sadece. Mesela bugün X olan şey yarın Y olmaz. X+Y olur.
Eğer ki müslümansanız bu durumları sorgulamayın. Eğer ki sorgularsanız işin içinden ateist olup çıkarsınız...
Çok haklısınız. Eğer objektif olarak bakılırsa sonuç yüksek ihtimalle bu olacaktır. İnancımı güçlendirmek için okumaya başladım normalde ama böyle oldu.

Tek savunmanız bu sanırsam. 💁‍♂️ Olmayan bir şeyi ben de savunamazdım galiba.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşte yaratıcıda neler olacağını biliyor ama kendi seçimlerini gene sen yapıyorsun. Yapımcılar nasıl buna müdahale etmiyorsa yaratıcıda sana müdahale etmiyor.
Hocam, bildiği halde seçimlerinizi yine biz yapsak "kaç yazar" ? Şöyle düşünün, 2 gün sonra gireceğiniz Edebiyat sınavından çalışsanız da çalışmasanız da 88 alacaksınız. Çalışır mıydınız?

Sözler Köşkü'nü de kaynak olarak atmak iyiymiş yalnız 🤣.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı