Technopat Sosyal'de kurallar neden çok sert?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sert filan değil, hatta bence daha fazla sertleştirilmesi gerekiyor. Artık insanlar kendi dillerini bile düzgün okuyup, yazamıyor.

Önceden ben de normal yaşam sırasında noktalama işareti veya "-de/da" ayrımı gibi şeyleri dikkate almıyordum ama şu an normal WhatsApp üzerinden yazarken bile bu kurallara uyuyorum.

Eğer kurallar sert olsaydı şu an forumdan uzaklaştırılmış olurdunuz.

S10131-13223310.jpg
S10131-13230563.jpg

Daha sert olması gerekiyor diyenleri anlayamıyorum. Zaten fazlasıyla sert kurallar. Ne istiyorsunuz açık açık söyleyin. Buradan başka hiçbir forum sitesinde imla kurallarından dolayı ceza uygulandığını görmedim. Bunun dilimize sahip çıkmakla alakası yok. Yok dil kurallarına uyalım, uymazsak kötüyüz goygoyunu bırakın.

Gerektiği için. Kurallar bu şekilde olmasa inanın burası fena bir hal alır.

Ceza almamak zor değil. Bunu bugün başka bir konuda da belirttim. Mesaj yazarken 2-3 defa yazdığımı kontrol ederim, nasıl yazıldığını bilmediğim kelimelerin doğru yazımlarına bakarım. Sizlere de bunu tavsiye ediyorum. :)

Daha sert olması gerekiyor diyenleri anlayamıyorum. Zaten fazlasıyla sert kurallar. Ne istiyorsunuz açık açık söyleyin. Buradan başka hiçbir forum sitesinde imla kurallarından dolayı ceza uygulandığını görmedim. Bunun dilimize sahip çıkmakla alakası yok. Yok dil kurallarına uyalım, uymazsak kötüyüz goygoyunu bırakın.
Belli bir yaşa kadar gelmişsin ki bu forumda vakit geçiriyorsun. Her birey imla ve yazı kurallarına uyabilir. Hiç zor bir şey değil. Okunduğunda anlamayı kolaylaştırıyor. Forumda vakit geçirebiliyorsan yazım kurallarına uyarak yazı da yazabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı