Agnostisizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
''İleride tanrı kanıtlanırsa inanırız, şu anlık bilinmezlik var'' diyen ve ''Tanrı hiçbir şekilde kanıtlanamaz, düpedüz bilinmezlik'' diyen iki farklı kitlesi vardır.

''İleride tanrı kanıtlanırsa inanırız, şu anlık bilinmezlik var'' diyen ve ''Tanrı hiçbir şekilde kanıtlanamaz, düpedüz bilinmezlik'' diyen iki farklı kitlesi vardır.
Bir de kayıtsızlar var. Tanrının varlığı tartışılmamakta, fizik ötesi bir kavram olduğu için insan bilgisinin ötesindedir diye. (sadist bey siz misiniz?)

"İleride Tanrı kanıtlanırsa inanırız, şu anlık bilinmezlik var" diyen ve "Tanrı hiçbir şekilde kanıtlanamaz, düpedüz bilinmezlik" diyen iki farklı kitlesi vardır.

Efe aydalın şöyle bir teorisi var; eğer şu anda bir varlık çıkıp ben Tanrı'yım deyip olağanüstü güçlerini gösterse bile buna inanamayız insan dışında varlıklar (uzaylılar vb.) Gelip özel güçlerini kullanarak insanları kandırabilir. Ben bu teoriye inanıyorum o yüzden benim için "Tanrı kanıtlanırsa inanırız" şıkkıda kayboluyor.

Efe aydalın şöyle bir teorisi var; eğer şu anda bir varlık çıkıp ben Tanrı'yım deyip olağanüstü güçlerini gösterse bile buna inanamayız insan dışında varlıklar (uzaylılar vb.) Gelip özel güçlerini kullanarak insanları kandırabilir. Ben bu teoriye inanıyorum o yüzden benim için "Tanrı kanıtlanırsa inanırız" şıkkıda kayboluyor.
Evet, görmüştüm onu. Videonun aptalca yorumlarından aklımda kalmış. Efe Aydal'ın bu hipotezi gayet mantıklı. Benim görüşümde tanrı kanıtlanamaz çünkü yoktur yönünde.
(sadist bey siz misiniz?)
Anlamadım bu kısmı.

Kendi içinde bir mantığı olduğunu düşünüyorum.

Ateizm düşüncesine sahip insanlar kendine ateist diyor ama agnostisizm düşüncesine sahip insanlar neden kendine agnostisist demiyor da agnostik diyor.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı