Agnostisizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte ben yapıyorum. Namazla, niyazla vakit kaybetmek yerine tarih okuyorum, onu yapıyorum bunu yapıyorum falan. İllaki verimli geçiyor bir şekilde. Genel konuşmayın, abes kaçıyor çünkü.

Atatürk'e benzeyen adama ne ara geldik anlamadım, herkes o adamı mı izliyor şimdi?

Herkes demiyorum zaten büyük birçoğunluktan bahsediyorum zaten öyle olmasa 500 bin lirayı tek bir kişi atacak değil.

@shinei nesi komik hocam saygısızlığınızlamı övünüyorsunuz.

Namazla, niyazla vakit kaybetmek yerine tarih okuyorum, onu yapıyorum bunu yapıyorum falan. İlla ki verimli geçiyor bir şekilde. Genel konuşmayın, abes kaçıyor çünkü.
İşte burada kesinlikle yanlışınız var. Neye göre vakit kaybı oluyor ? Kime göre ? Atıyorum sen 1 saat gidip bilgisayar oyunuyla zaman öldürürsün, ben de o ara ibadetimi yapmış olurum. Hem daha demin dedim ya, meditasyon (böyle de adı çok andik gundik oluyor ama kısacası "dinlenme" de diyebiliriz) çağımızda çok önemli çok yoruluyoruz falan filan diye.

Herkes demiyorum zaten büyük birçoğunluktan bahsediyorum zaten öyle olmasa 500 bin lirayı tek bir kişi atacak değil.

İnternete yazınca ben de bulurum bunun gibi tonlarca makale. Elle tutulur kaynak dedim fark ettiyseniz.

1702313978073.png

Bu kaynağı dikkate alamam üzgünüm. Gülme geldi.

@1trippie nesi komik hocam? Saygısızlığınızla mı övünüyorsunuz?

Yep.

Günde 5 saat namaz mı kılınıyor ? :D :D

Dirsek çürütmek bir deyim. Yıllarca emek vermek anlamına geliyor, Türkçe öğretmenliği yapmama gerek yok sanırım.

Silah mı dayıyorlar anlamadım ? Evet kimse zorunda değil zaten. İsteyen inanmıyor mu zaten ?

Dayamıyorlar, evet kimse zorunda değil. İbadet etmenin nesi zaman kaybı diyorsunuz ve anlatıyorum. Buradaki sorun ne anlamadım.

İnternete yazınca ben de bulurum bunun gibi tonlarca makale. Elle tutulur kaynak dedim fark ettiyseniz.

1702313978073.png

Bu kaynağı dikkate alamam üzgünüm. Gülme geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ben tartışmaya dahil olmayayım ama elle tutulur bir şey atabilirim. :)

Hocam tamam ayet kanıt ama ya kuran rastgele bir insanın yazdığı masalsa.

Peki herkese soruyorum sizce; agnostik Müslüman diye bir şey var mıdır? İmanın şartlarında Allah'ın varlığına inanılmalı yazıyor.

Kur'an'da bir insan sallasa böyle bir şey olması çok zor. Diyelim olduysa da daha bir sürü kanıt var. Ve o zaman Arap yarımadasında okuma yazma bilenler çok azdı. Ve örnek olarak kur'an'da tatlı suyla tuzlu suyun karışmadığı bir yer var. O zamanlar aşırı eski, ya yaptıysa olayı bile yok. Bu da kanıtlıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı