Cyberpunk 2077'yi kimler sevdi?

Sevmemek elde değil, Skyrım delisi değilim. Witcher serisinin manyağıyım, RPG konusunda zaten ağır olmasını istemiyordum.

Hikaye desen zaten kesime bakarak dahi mükemmel olduğunu anlayabiliriz.

Birçok kişi bug diye diye geziniyor ama ben 2. sefer başladım ve açıkçası uber bug işe karşılaşmadım. RDR 2'de daha büyük buglar ile karşılaştım, yani her oyunda bug var. CBP'de şans ile alakalı galiba :D

Şirketin söylediği çok iddialıydı evet, ancak oyun çıktığı zaman böyle olacak demediler. Oyun böyle olacak dediler, son haberlere bakarsak CBP'nin 1 yıl içerisinde kötü yönlerinin gitme olasılığı yüksek. Tabii ki kusursuz oyun olmayacak lakin zamanında Witcher 3 gibi olacak.
Hatırlayanlar vardır belki, Witcher 3 ilk çıktığı dönemde çok sıkıntılıydı, kısa süre içerisinde oyunu taş gibi yaptılar.

Eğer puan verecek olsam 100/96 verirdim. Gerçekten oynarken zevk aldım.

En sevdiğim ilk 3 oyun veya seri;

1. Witcher serisi
2. CBP 2077
3. RDR 2.

Oynamadım ama o kadar kötü bir oyun olduğunu düşünmüyorum. Fazla hype olduğu için herkes sevmedi. Serinin gelecek yeni oyunu buna göre kat ve kat daha iyi olacağını düşünüyorum. Yapan firma için bile büyük bir iş olduğu için normaldir.

Genel olarak oyunu severek oynayan sadece biz bethesda fanları oldu.
Hatta çok sevdiğim ve kendilerini tes evreni için içerik üretmeye adamış olan iki büyük YouTube kanalı Skyrim'e ürettikleri içeriklerin aynısını Cyberpunk 2077'ye de ürettiler.

Biri fudgemuppet diğeri ise eso. Özellikle fudgemuppet'ın Cyberpunk 2077'nin nasıl daha iyi bir deneyim sunabileceğine dair CDPR'a tavsiye verdiği çok kaliteli bir video bile var. Eso ise toplamda 62 tane Cyberpunk 2077 videosu çıkardı.

Kısacası oyunun değerini bethesda fanları direkt olarak anladı. En büyük sebebi bu oyunun Bethesda'nın yapmadığı ilk bethesda tarzı RPG oyunu olmasıydı.
Exp sisteminde Skyrim'in sistemine geçilmiş olması bizi çok mutlu etti.
(Keşke her RPG bu sistemi kullansa)

Build anlamında hâlâ bir tes ve Fallout çeşitliliği yok ama oldukça çeşitli.
Özellikle Witcher 3'deki bir noktadan sonra sürekli kaç vura dönen kombattan sonra Cyberpunk 2077'nin Build çeşitliliği başyapıt gibi duruyor.

Buglara gelelim, arkadaşlar sizi bilmem ama bu buglar bizi zerre şaşırtmadı zaten todd sayesinde alışığız ama CDPR bug konusunda bethesdayı bile geçti tebrik etmek gerek. :D
Eki Görüntüle 1019165

Bu oyun ileride toparlandığında Cyberpunk temalı Skyrim olarak anılacak.
Tabi ki Skyrim kadar kaliteli bir RPG olamayacak hiçbir RPG o seviyeye çıkamaz oyun 10 yıl önce çıktı hâlâ milyonlar oynuyor. Ama yine de o seviyeye yaklaşabilecek.

Bu nasıl olacakmış? CDPR oyunu düzelteceğine dair söz verdi güveniyoruz.
Ayrıca en önemlisi mod topluluğu, Cyberpunk 2077'nin Nexus Mods topluluğu tes ve Fallout'lardan sonraki en sağlam topluluk. Bomba gibi geliyorlar çok kısa sürede kütüphanesi 2K mod sayısına ulaştı.
Skyrim modcuları da bunda büyük bir etken çoğu Cyberpunk'a da mod yapıyor.
Tek eksiği hâlâ bir script Extender'a sahip olmaması, bir arkadaşımız oturup kodladığında çok daha gelişmiş modlar göreceğiz.

Bir şey daha ekleyeceğim oyunun buglarına laf atmaktan asıl içeriğin kalitesini görmeyen kişiler Dunkey'nin incelemesini izlesin. Şu oyunu objektif bir şekilde eleştirebilen tek kişi dunkey oldu. Eleştirilerinin hepsine katılıyorum özellikle her şeye rağmen ben bu oyunda eğlendim cümlesine.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Türkçe içerik olarak ise CS'yi öneririm en objektif yaklaşan kişi o.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardesim bende PC almayi bekliyorum çok bug olsa da ben hikayesinden dolayi oynamayı çok istediğim bir oyun ve severek de oynayacagima inanıyorum. Eylül de alacağım PC'yi büyük ihtimal oyun kendini eskiye göre iyi deform etmiştir.

Çok standart bir oyundu. Sektördeki yeni bir firma olsaydı, bomba gibi giriş yapmış olacaktı. Gel gör ki, herkesi hypleyan, yanlış bilgi veren Witcher 3 yapımcısı CD Projekt Red var. Beklentiyi kendileri tavanlaştırdı ve sonuç ortada. Oyuncu dostu imajı olduğu için kredisi vardı ama sonraki oyuna affetmezler. Şu anda da bence hâlâ sorunlu bir oyun.

Benim hoşuma gitmişti. Oynanışı fena değil-iyi arasındaydı. Beni hikayesi ve karakterleri etkilemişti. 30 saatlik güzel bir deneyimdi. Ha 249 lira koydu mu? Evet koydu bu arada sözü dolandırmaya gerek yok.

Daha iyi olabilecekken ters tepen bir oyun. Ertelemeler sonrası yükselen seslere karşılık işleri hızlandırarak öne sürdüler. Bunları kulak ardı edip gereken çalışmaları tamamlasalar debug işlemlerine de daha fazla yoğunlaşabilirlerdi. Elbette kolay bir iş değil; pandemi olayları süreci yavaşlattı fakat aynı zamanda da eve kapanma nedeniyle talep gittikçe arttı. Bunu kaybetmek istememeleri de gayet normal fakat Cyberpunk 2077 çıkış versiyonuyla bitmemiş bir oyundur. Sonradan gelen güncellemelerle her ne kadar "düzelttikleri" iddia edilse de çoktan beklentileri yok etmiş oldu.

Uzun uzun yazmaya gerek yok. Evet vadettiklerini veremediler, evet, özellikle konsol tarafında, performans konusunda yalan söylediler ama ben vallaha bayağı severek oynadım oyunu. O tekinsiz atmosfer, FPS kamerayı çok iyi kullanan savas mekanikleri ve yan görevleri ile bayağı gömüldüm oyuna. Müzikleri falan da çok güzel, hâlen daha dinliyorum. Sıkıntılarına rağmen ben çok sevdim ve bence herkesin en azından atmosferi için bile tecrübe etmesi gerek.60 saatlik güzel bir deneyimdi. Bir de oyunu oynamadan inceleyenler var, incelemeyin. Çok komik duruma düşüyorsunuz. Önce oyunu bizzat oynayıp düzgünce tecrübe edin, sonra gelin tartışın.PC'niz kaldırmıyorsa da oynayana kadar değerlendirmeyin oyuny. Şu an buglara laf atanların çoğu oyundan bir haber insanlar.
100/85

Yeni konular

Geri
Yukarı