Evrim teorisi gerçek mi?

Evrimin gerçek veya sahte olması tartışılacak bir şey değildir. Bunun sorusunun sorulması bile mantıksız. Evrim bir gerçektir inanılıp inanılmayacak bir durum yok ortada.

Edit: Anlamayan arkadaşlar için tekrar açıklıyayım.

Evrime inanıyorum veya inanmıyorum diye bir cümle kuramazsınız. Evrim fizik kanunları gibidir. Siz hiç "fizik kurallarının olduğuna inanıyorum." diye bir cümle duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü fiziği ya bilirsiniz ya da bilmezsiniz.
Kanka fizik kanunları var. Fizik teorileri var.
Mesela Bing Bang teori.
Evrim yok demiyorum ama bütün canlılar tek bir orijinden gelmesi imknasız. Çok saçma.

Adı üstüne "teori". Kimisi inanır kimisi inanmaz. Size kalmış bir şey.

Hocam insanları yanlış yönlendirmeyin. Adı üstünde teori demek doğruluğu kanıtlanmamış veya bilimsel değeri az anlamına gelmez. Teori doğa olaylarını nasıl işlediğini açıklar. Yasalarda bu doğa olaylarını. Evrim teorisi evrim yasasının nasıl işlediğini açıklar ve bilimsel birçok makale ve deneyle destekleniyor. Sonuç olarak kanıtlanmış bir teori.

Kanka fizik kanunları var. Fizik teorileri var.
Mesela Bing Bang teori.
Evrim yok demiyorum ama bütün canlılar tek bir orijinden gelmesi imknasız. Çok saçma.

Fizik örneğinde basit fizikten bahsettim. Aklıma o an sacece o geldiği için. Ayrıca sana saçma geliyor olabilir bu normal.

"Teori" kelimesiyle gerçek kelimesini aynı cümlede kullanmak biraz iddialı gibi. Şahsen ben var olabileceğine inanıyorum fakat bunun bir güç iradesinden bağımsız da gerçekleşemeyeceğini düşünüyorum.

Geri
Yukarı