Hiç arkadaşın olmaması

Orası öyle zaten hocam. Dediğim şey, en azından dertleşebileceğim 1 arkadaş ya. Yüzlerce değil. Sadece 1 tane kafa dengi adam arıyorum. Öyle ortam olsun falan derdim yok ki. Çok mu yanii bana 1 tane iyi bir sırdaş?

Yoksa yoktur hocam, şuan bulamamanız aşırı normal. Kafalar şuan "ya aga şu karıya bak, sigara içme, ortamda küfür etme" gibi şeyler var. Bunların havası elbet bitecektir bir kaç yıl daha arkadaşsız kalacaksınız hocam o zaman. Tabii bunlar tahmin belki yarın karşınıza çıkar dost.

İlla 1 2 kişi lazım bence, tek kalmak belli bir süre sonra delirtiyor insanı kendini küçümsemeye başlıyorsun ( tecrübe ettim bu olayı )

Hocam kullanıp atayım diyorsanız, bol bol var. Eğer dostum olsun diyorsanız zor biraz.

Yoksa yoktur hocam, şu an bulamamanız aşırı normal. Kafalar şu an "ya aga şu karıya bak, sigara içme, ortamda küfür etme" gibi şeyler var. Bunların havası elbet bitecektir birkaç yıl daha arkadaşsız kalacaksınız hocam o zaman. Tabii bunlar tahmin belki yarın karşınıza çıkar dost.

Hocam kullanıp atayım diyorsanız, bol bol var. Eğer dostum olsun diyorsanız zor biraz.

Zaten bir arkadaşa dost diyebilmek için en az 5 yılın geçmesi gerekir benim düşüncem.

Merhaba dostlar. Hiç arkadaşım yok. Kafa dengi birini bulamıyorum uzun süredir. Misal yaşıtlarım araba, para, kadın, şöhret vesaire gibi şeylere düşkünken hiçbiri beni tatmin etmiyor. Dolayısıyla ne insanlar beni ne ben onları sevmiyorum. Üniversiteye de daha 1-2 yıl var muhtemelen. Futbol, basket oynuyorum lakin sahada kimse gelmiyor yanıma. Nasıl bulabilirim kafa dengi bir dost? Bu arada gayet girişkin ve atılgan biriyim. Diksiyonum falan da iyidir. Tek sıkıntı kafa dengi bulamamam. 2-3 dakika içerisinde anlıyorum bunu ve iletişimi kesiyorum.

Her ne kadar atılgan olursan ol, bu atılganlığın harcandığı için içine kapanacaksın. Benim yapamadığımı sen yap, etrafındaki insanları değiştir, bul. Ya da dobra ol varlığını kabullen, odaklanacak idealler için çalış.

Her ne kadar atılgan olursan ol, bu atılganlığın harcandığı için içine kapanacaksın. Benim yapamadığımı sen yap, etrafındaki insanları değiştir, bul. Ya da dobra ol varlığını kabullen, odaklanacak idealler için çalış.

Yalnız olmak yanlış insanlarla olmaktan iyidir baba.

Hocam yalnız olmadığın için böyle boş laflarla kandırmayın. Ben yalnız kurtum kendimi bildim bileli. Emin ol çok üzücü bir durum bu. Lakin konu bu değil. Dertleşecek, gel şunu yapalım diyecek tek 1 arkadaşım yok. Bu durumu çözmeye çalışıyorum. Destek olun lütfen köstek değil.

Geri
Yukarı