Hometech Tüketici Hakem Heyeti Beni Haksız Buldu

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hometech Alfa 100A model bir ürün aldım. Tüketici hakem heyetine başvurdum ve bu gün sonucu açıklandı. Talebim reddedilmiş gözüküyor. Nasıl itiraz ederim ya da cidden ben mi haksızım? Yedek parça için bana 6 ay garanti verilmedi ki. Ben garanti verilse 6 ay dense ben 6 ay içinde götürürdüm. Canım çok sıkıldı. Ben nereden bileyim 6 ay ile sınırlı olduğunu bana garanti verilmedi.
WhatsApp Image 2019-08-01 at 15.10.29.jpeg

@BilgisayarKurdu Sen de bakar mısın?

Son düzenleme:
Hometech Alfa 100A model bir ürün aldım. Tüketici hakem heyetine başvurdum ve bu gün sonucu açıklandı. Talebim reddedilmiş gözüküyor. Nasıl itiraz ederim ya da cidden ben mi haksızım? Yedek parça için bana 6 ay garanti verilmedi ki. Ben garanti verilse 6 ay dense ben 6 ay içinde götürürdüm. Canım çok sıkıldı. Ben nereden bileyim 6 ay ile sınırlı olduğunu bana garanti verilmedi.
Eki Görüntüle 422845

@BilgisayarKurdu Sen de bakar mısın?
Anlamam bu konulardan ama galiba haksızsın.

Anlamam bu konulardan ama galiba haksızsın.
Dostum durum şu: Ekranı ücretli tamir ettirdim. Yani yeni ekran takıldı. Ücretli onarımlarda Satıcı en az 6 ay garanti vermek zorunda. Bana garanti verilmedi. Eğer garanti verilmiş olsaydı zaten o süre içinde ben servise gidecektim.

Garanti verilmedi diye bir olay yok.
hiç bir sormadın yada kağıt falan verilmedi mi ?
Garanti verilmedi diye bir olay yok.
hiç bir sormadın yada kağıt falan verilmedi mi ?
Bana direkt değişim ürünü verildi. Verirlerken de Önceki ürünün garanti süresi aynen devam ediyor tarzında bir şey dediler. Önceki ürünün garantisi de yoktu. Bana sadece ekran faturası ve servis raporu verildi. Raporda da Faturada da ekranınız şu tarihe kadar garantili diye bir ibare yoktu. Tüm belgeler eksiksiz duruyor. Fatura da muhasebecide istesem verir.

Yasal olarak garanti vermek zorundalar kesin rüşvet yediler.
Aynen garanti vermeleri lazımdı. Ben Tüketici hakem heyet raporunda belirtmişim servis bana garanti vermedi diye. Ekran ilk değiştirildiğinde bana garanti başlangıç tarihi verilmedi ve belirtilmedi demişim. Servis de 6 ay geçtiğini söylemiş ve hakem heyeti 6 ay geçtiği için servisi haklı bulmuş. Ben ekranın 6 ay mı 12 ay mı 7 ay mı garantili olduğunu nereden bileyim? Servis raporunda en az 6 ay garanti verilir yazıyor.
@BilgisayarKurdu hocam itiraz nasıl edebilirim?

THH'den sonuç çıkmazsa tüketici mahkemelerine başvuru yapmalısınız. En altta bu madde yazılmış zaten. THH'den çıkan ret kararı tüketici mahkemesinde karşı tarafın savunması olur.

THH'den sonuç çıkmazsa tüketici mahkemelerine başvuru yapmalısınız. En altta bu madde yazılmış zaten. THH'den çıkan ret kararı tüketici mahkemesinde karşı tarafın savunması olur.
Peki nasıl başvurabilirim? Elimde belgeler ile gitsem yardımcı olurlar mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı