Nasıl kilo verebilirim?

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 40
  • Görüntüleme 2B
Öncelikle diyetisyene gitmelisin. Rafine şekeri azaltmaya ve daha fazla su içip, hareket etmekle başlayabilirsin elbette ama buradaki hiç kimse diyetisyenin kadar iyi tavsiye veremeyecektir.

Okula gidip gelirken 4 KM yürüyorum zaten, okuldan geldikten sonra çantamı bırakıp tekrar yürüyüşe çıksam, 5-6 KM de öyle yürüsem iyi olur o zaman.
Bence bu 4km'yi biraz daha tempolu şekilde yürürseniz 5-6km'ye hiç gerek kalmaz. Yürüyüşün fazlası göz çıkarmaz. Tercih sizin...

180 civarı bir boydayım. Geçen yıl 170 boylarında 63 kiloydum, şimdi 180 civarı boylarında 63 kiloyum. Nasıl becerdim bende bilmiyorum inanın.

184-185 boyundayım, 100 kilo civarındayım.

Nasıl kilo verebilirim? Hangi besinlerden uzak durmalıyım?

90 kilo civarına düşsem yeterli mi? Boyumdan dolayı soruyorum.
Hocam diyetisyene gidin ve vücut geliştirme sporuna başlayın kurallara uyarsanız 2 ay içinde rahatlıkla 90 kilolara düşebilirsiniz. Ayrıca vücut geliştirme çok eğlenceli bir spordur. Eğer sporu sever ve araştırma yaparsanız insan anatomisi ve vücudun işleyişi hakkında birçok şey öğrenebilirsiniz.

Günde kaç saat yapsam ideal olur hocam?

Aşırı yorucu mu?
Yeni başlayanlara 1-1.5 saat önerim. Aşırı yoruculuk kısmı sizin kilonuz boyunuza oranla fazla olduğu için size aşırı yorucu gelebilir. Siz başlayın sonrasında yaptığınız hareketlere göre yoruculuğu fark eder.

Geri
Yukarı