Nasıl yokluktan var olduk?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir şey oluşurken bir evreden geçip aşama, aşama meydana geliyor.
Evrenin oluşumu hakkındaki ayetlerde hem Tevrat'ta hem Kuran da aşama yok. Gün kavramı var. 6 günde yarattık söylemi var, burada bir aşama yok. Ol derse olur ayetleri de var bilirsin. Aşılanmış yumurtadan, meniden yarattık, çamurdan yarattık gibi söylemler var. Bu söylemler evrimle ile alakasız şeyler, evrime bağlayıp durmayın, dininizi evrime alet etmeyin.

Fussilet 9-10 ayetleri akla mantığa zarar ayetler zaten. 2 günde dünyayı yaratıp 4 günde evreni yaratması başlı başına bir skandal ayet. Bu ayette Tevrat'tan kopyalanmadır. Tevrat'ta 7. günde tanrı dinlendi diyor, Kuran da ise dinlenmeye gerek duymadı diyor, bunu özellikle belirtmesine gerek yok tanrının ama belirtiyor çünkü bu kitaplar insan ürünü.

😂 😂 😂 😂 Sen bu bahsettiklerinin islam olduğunu mu sanıyorsun? Kim öğretti bu yanlış bilgileri sana? Hayır yani kendin acaba doğrusu nedir diye açıp okuyup araştırıp bilgi sahibi olmuş biri misin ki gelip burada yaratıcı %80'i cezalandıracak kadınların şahitliğine inanmıyor falan fişman bol keseden sallıyorsun? Sana bunları açıklardım ama inanki peygamber değilim ve bana da kimse açıklamadı ben kendim araştırıp öğrendim gerçekleri, ama seni şu konuda aydınlatayım bari belki sevaba girerim. Kadınların şahitliği islamda geçerlidir. Ama o zamanın şartlarında Arap kültüründe değil kadının şahitliği kadın insan yerine bile konmuyordu. Dolayısıyla tamamen başka bir inanca mensup insanların tüm inançlarını hop 1 günde değiştiremezsin, kim olursan ol. O zamanki yasalara göre peygamber insanlara her şeyi tatlı tatlı yavaş yavaş empoze ederek uyum ve güven içerisinde doğruluğu ve demokrasiyi sağlamak amacı ile öce 3 kadının şahitliği sonra 2 1 derken günümüzde bir islam ülkesi olan Türkiye'de 1 kadının şahitliği tamamen yeter ve artar hale gelmiştir. E şimdi Türkiye'nin %80 ne o zaman? Senin bu yukarıda bilgisizce saydırdıklarına göre islam kafa kesen kadını insandan saymayan ölenlerin %80'i cehenneme atan bir yaratıcıya sahip. Sana teelvizyonlarda ve sosyal medyada öğretilen yanlış ve tamamen islama aykırı bilgilerle gelip burada birşeyleri savunma derdine düşme, git adam akıllı eğitimini yap öğren öyle gel konuşalım karşılıklı.

Çırak foma, ustası rublev’e, “ben maviyi herkesten daha iyi görüyorum.” Der. Bunun üzerine rublev de “sana artık bir şey öğretemem çünkü sen her şeyi bildiğini sanıyorsun.” Diye karşılık verir.

Becerisini kutsayan kişi kendini bilgiye kapatmıştır.

Human only.

%80 cezalandırılacak bu doğru, İslam"a göre Müslüman olmayan herkes cehenneme gidecek ve orada ebedi azab çekecek İslam"a göre, sende inandığın dini bilmiyorsun ha.

%80 cezalandırılacak bu doğru, İslam"a göre Müslüman olmayan herkes cehenneme gidecek ve orada ebedi azab çekecek İslam"a göre, sende inandığın dini bilmiyorsun ha.
Boş konuşma kardeşim, hurafeleri gelip bana anlatma, önce dünya üzerinde tek bir din olduğunu ve bunun İslamdan farklı bir şey olmadığını git öğren. Kaynak tek Tanrı diyorsunuz gelip buraya 1000 tane din var diyorsunuz. Dünya üzerinden Tanrı'nın dini tekdir. O da islamdır. Musa'da benim peygamberimdir, Allah'ın sözlerini iletmiştir İsa'da Muhammed'de, peygamberlerden herhangi birini yalanlamak Tanrı'yı yalanlamak olur. İniş zamanlarına göre şartlara göre ve insanların işlerine geldiği gibi düzenlemelerine göre bu tek İslam dinine zamanla farklı isimler takılmış olabilir ama özde 3 büyük dinin temeli ve kaynağı tekdir. dolayısıyla dünya nüfusu 7 milyar, bunun 6 milyarı gevur, 6 milyar insan yanacak 😂 😂 😂 . Hey Allah'ım sanki çocuklara korkunç hikayeler anlatmışlar da etkilenmişler gelip burada bunları bana anlatıyorlar. Az okuyun oku, birşey yapmıyorsanız yada inanmıyorsanız bari okuyun öğrenin bilginiz kültürünüz artsın sonra tartışın boş yapmayın. Hadi ben kaçar, her koyun kendi bacağından asılır kimse de peygamber değil ki başkalarına birşeyler açıklamak zorunda kalsın. İsteyen okur öğrenir istemeyen bahanelerle sırt çevirir ta ki kaçınılmaz ölüm kişiyi kucaklayana kadar. Konuyu takipden çıkıyorum, bence siz de öyle yapın, gereksiz uzatılan boş bir konu.

Boş konuşma kardeşim, hurafeleri gelip bana anlatma, önce dünya üzerinde tek bir din olduğunu ve bunun islamdan farklı bir şey olmadığını git öğren. Kaynak tek tanrı diyorsunuz gelip buraya 1000 tane din var diyorsunuz. Dünya üzerinden tanrı'nın dini tekdir. O da islamdır. Musa'da benim peygamberimdir, Allah'ın sözlerini iletmiştir Isa'da Muhammed'de, peygamberlerden herhangi birini yalanlamak tanrı'yı yalanlamak olur. İniş zamanlarına göre şartlara göre ve insanların işlerine geldiği gibi düzenlemelerine göre bu tek islam dinine zamanla farklı isimler takılmış olabilir ama özde 3 büyük dinin temeli ve kaynağı tekdir. Dolayısıyla dünya nüfusu 7 milyar, bunun 6 milyarı gevur, 6 milyar insan yanacak 😂 😂 😂. Hey Allah'ım sanki çocuklara korkunç hikayeler anlatmışlar da etkilenmişler gelip burada bunları bana anlatıyorlar. Az okuyun oku, bir şey yapmıyorsanız ya da inanmıyorsanız bari okuyun öğrenin bilginiz kültürünüz artsın sonra tartışın boş yapmayın. Hadi ben kaçar, her koyun kendi bacağından asılır kimse de peygamber değil ki başkalarına bir şeyler açıklamak zorunda kalsın. İsteyen okur öğrenir istemeyen bahanelerle sırt çevirir ta ki kaçınılmaz ölüm kişiyi kucaklayana kadar. Konuyu takipden çıkıyorum, bence siz de öyle yapın, gereksiz uzatılan boş bir konu.

Hacı oku diyorsun da okumadan bende bilmiyordum zaten bunu, az araştır cehenneme kimler gidecek diye, bana da saçma geldi zaten 6 milyarı müslüman değil bunların 6 milyar kişi mi yanacak evet haklısın çok saçma, hurafe diyorsun eeee fakat her yerde var, direkt bulabilirsin kimler cehenneme gidecek diye, her yerde müslüman olmayan herkes diye geçer.
Boş konuşma kardeşim, hurafeleri gelip bana anlatma, önce dünya üzerinde tek bir din olduğunu ve bunun islamdan farklı bir şey olmadığını git öğren. Kaynak tek tanrı diyorsunuz gelip buraya 1000 tane din var diyorsunuz. Dünya üzerinden tanrı'nın dini tekdir. O da islamdır. Musa'da benim peygamberimdir, Allah'ın sözlerini iletmiştir Isa'da Muhammed'de, peygamberlerden herhangi birini yalanlamak tanrı'yı yalanlamak olur. İniş zamanlarına göre şartlara göre ve insanların işlerine geldiği gibi düzenlemelerine göre bu tek islam dinine zamanla farklı isimler takılmış olabilir ama özde 3 büyük dinin temeli ve kaynağı tekdir. Dolayısıyla dünya nüfusu 7 milyar, bunun 6 milyarı gevur, 6 milyar insan yanacak 😂 😂 😂. Hey Allah'ım sanki çocuklara korkunç hikayeler anlatmışlar da etkilenmişler gelip burada bunları bana anlatıyorlar. Az okuyun oku, bir şey yapmıyorsanız ya da inanmıyorsanız bari okuyun öğrenin bilginiz kültürünüz artsın sonra tartışın boş yapmayın. Hadi ben kaçar, her koyun kendi bacağından asılır kimse de peygamber değil ki başkalarına bir şeyler açıklamak zorunda kalsın. İsteyen okur öğrenir istemeyen bahanelerle sırt çevirir ta ki kaçınılmaz ölüm kişiyi kucaklayana kadar. Konuyu takipden çıkıyorum, bence siz de öyle yapın, gereksiz uzatılan boş bir konu.

Neyse gereksiz uzatdı gerçekten.

Büyük Patlama'dan önce hiçbir şey yoktu. Yani zaman kavramı da yoktu. Bir şeyin var olabilmesi için zaman gerekir. Peki Büyük Patlama öncesinde zaman yoktu ise Büyük Patlama nasıl oldu?

Bilim bunun cevabını verdiği an İslamiyeti bırakıyorum arkadaşlar.
Hocam büyük patlamayı alıp biyerlerine soksunlar bilim yaşamı kaderi ölümü var oluşu açıklasın hristiyan olcam.
Büyük patlama kim patlatmış açıklasınlar bakalım.
Bana göre;Alemlerin Rabbi Allah (c.c)

Evrenin oluşumu hakkındaki ayetlerde hem Tevrat'ta hem kuran da aşama yok. Gün kavramı var. 6 günde yarattık söylemi var, burada bir aşama yok. Ol derse olur ayetleri de var bilirsin. Aşılanmış yumurtadan, meniden yarattık, çamurdan yarattık gibi söylemler var. Bu söylemler evrimle ile alakasız şeyler, evrime bağlayıp durmayın, dininizi evrime alet etmeyin.

Fussilet 9-10 ayetleri akla mantığa zarar ayetler zaten. 2 günde dünyayı yaratıp 4 günde evreni yaratması başlı başına bir skandal ayet. Bu ayette Tevrat'tan kopyalanmadır. Tevrat'ta 7. günde tanrı dinlendi diyor, kuran da ise dinlenmeye gerek duymadı diyor, bunu özellikle belirtmesine gerek yok tanrının ama belirtiyor çünkü bu kitaplar insan ürünü.

Bilmediğin konular hakkında yorum yapmazsan sevinirim. İşinize geldiği yerleri cımbızla çekip işinize gelmeyenleri kabul etmemek sizin görüşünüzü doğrulamaz. Siz kitabı okumadan sağdan soldan duyduklarınızla yorum yaptığınız için bilgisizliğiniz gün yüzüne kolay çıkıyor. Aynı kitap yaratıcının gün kavramının evrenin gün/saat kavramının farklı olduğunu da söylüyor bundan neden bahsetmiyorsun peki? İşinize gelmiyor çünkü.

Öğrenmen için oku: Diyanet İşleri Başkanlığı Kur'an-ı Kerim - Fussilet Suresi 9. Ayet Tefsiri - Diyanet İşleri BaşKanlığı'.

Bu da gün kavramı ile ilgili olan ayet.

Hac 22/47
Onlar senden, azabın çarçabuk getirilmesini istiyorlar ya, (biraz daha beklesinler) ; Allah, kesinlikle vadinde muhalefet etmez. Şüphesiz, senin Rabbinin katında bir gün, sizin saymakta olduğunuz bin yıl gibidir.

Hadi bakalım, o zaman çürütsünler de görelim bakalım, gibi başlayıp konuyla alakasız farklı bir yorum yapacağını bildiğim için sadece bu konu ile ilgili bir cevabın varsa buna cevap vereceğim çünkü siz sıkışınca daldan dala atlamayı seversiniz.

Bilmediğin konular hakkında yorum yapmazsan sevinirim. İşinize geldiği yerleri cımbızla çekip işinize gelmeyenleri kabul etmemek sizin görüşünüzü doğrulamaz. Siz kitabı okumadan sağdan soldan duyduklarınızla yorum yaptığınız için bilgisizliğiniz gün yüzüne kolay çıkıyor. Aynı kitap yaratıcının gün kavramının evrenin gün/saat kavramının farklı olduğunu da söylüyor bundan neden bahsetmiyorsun peki? İşinize gelmiyor çünkü.
Ben mi okumamışım güldürme beni. Asıl okumayan biri varsa sensin. Orada kullanılan kelime yewn sözcüğüdür, yewn sözcüğü de gün demektir. Asıl senin gibilerin işine gelmediği için yok orada aşama kastediliyor yalanlarına başvuruyorsun. Mealde ne yazıyorsa odur tefsirle işine geldiği gibi ayeti kıvırma. Bu ayet Tevrat'tan alınma, Tevratı da okumamışsın. Allah aşama demesini bilmiyor mu gün yazmış sizi kimi kandırıyorsun? Karşında kitabı okumamış kimseler yok. Yalanlarını biz yemeyiz kitabı okumayanlar yer. Mearic 4 ayetinde 1 gün 50 bin yıla tekabül ediyor diyor ayrıca. Aşama ve evre deseydi gün sözcüğünü kullanmak yerine farklı bir sözcük kullanabilirdi. Kullanmamış açıkça.

Senin karşında kitaptan bir haber biri de yok kutsal kitaplardan bir haber olan biri varsa sensin. Ayrıca çıkıp dünyayı 2 evrede evrenin geriye kalanını 4 evrede yarattım desen bile yine ortada bir mantık hatası var. Trilyonlarca gök cismini 4 günde(aşama) yaratıyorsun sözde ama evrenin içinde küçük bir yer sahibi olan dünyayı ise 2 evrede yaratıyorsun nereden bakarsan bak tutarsızlık var burada.

Aynı ayet dediğim gibi Tevrat kitabında da var Tevrat'ta da gün yazmıyor diyebilecek misin bakalım elbette hayır ne de olsa Tevrat size göre değiştirilmiş.

IMG_20200321_162344.png

Tutturmuşlar yok aslında orada öyle demiyor tefsiri farklı. Sanki Allah okuma yazma bilmiyor, işi gücü yok söz sanatı yapacak. Edebiyat dersi mi bu söz sanatlarıyla uğraşsın koskoca tanrı.

f1fc41ed-02c8-4329-9e2e-66a44aecf130-m.jpg

Bu da burada dursun belki bir şeyler öğrenirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı