Neden Linux?

Çok güzel ücretsiz uygulamalar da keşfettim. Linux kurmayı denesem elim ayağıma dolaşır mı? Daha önce hiç Linux kullanmamış biri için nasıl bir deneyim?
YouTube'ta kurulum videolarını kullanarak kurabilirsiniz. Başlangıç için Virtualbox ile kurulum denemenizi öneririm.

Açık kaynak kodlu ve modüler bir işletim sistemi olduğu için Linux candır. Windows dışarıya kapalı bir işletim sistemi, tonlarca hata var ve bunlara dışarıdan müdahale edilemiyor, ama bildiğim kadarıyla Linux'ta edilebiliyor.
Ayrıca win10 yavaş yavaş diktatörlük gibi bir his vermeye başladı bana. Ciddi olarak geçmeyi düşünüyorum ama bir uygulama Linux için geliştirilmeyince üzülüyorum. Eksik kalırmışım gibi hissediyorum.

Çok güzel ücretsiz uygulamalar da keşfettim. Linux kurmayı denesem elim ayağıma dolaşır mı? Daha önce hiç Linux kullanmamış biri için nasıl bir deneyim?
YouTube üzerinde tonla video var. Sorun yaşayacağını sanmıyorum. Ben ilk giriştiğimde birkaç video izleyip rahatça halletmiştim.

Arch, Gentoo gibi dağıtımlar hariç kurulum basittir fakat dual-boot derseniz biraz karışık gelebilir.

Daha önce Linux kullanmamış birisi olarak söylüyorum bilgisayara Ubuntu Linux kurdum Visual Studio code ve Blender için gerçekten bilgisayar hızlandı ve Linux kullanırken kendimi nedense bayağı güvende hissediyorum (mutluyum :D)

Yeni konular

Geri
Yukarı