Sınıfta dayak yedim

Bir tane aşırı küçük çocuk vardı sınıfta benimle dalga geçiyordu alay ediyordu. Herkesle ortalığı karıştıran oydu kısaca sonra bayağı patladım buna son ders çıkışı herkes toplandı herkes gülüşüyor benimle bu hala benimle alay ediyor ben de bunu ittirdim yüzünü hafif çizdim bir anda yüzüme 4 5 tane yumruk geldi sağ gözümün altı çok kötü oldu hemen hemen göremedim ama kimin vurduğunu iyi biliyorum ailem bayağı sinirlendi müdürle konuşacağız bayağı ortalık karışacak. Ne yapayım sizce?

Hocam yaşadıklarınıza bakılırsa yaşınız küçük. Okul değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Yıl bitti sayılır zaten. Bu tipler her zaman olacak ama alay edecekler diye sakın garip tiplerle arkadaş olmaya falan çalışmayın. 100 aptal arkadaşınız olacağına 1 tane düzgün arkadaşınız olsun veya yalnız gezin. Çok daha iyi. Ama eğer okula devam edecekseniz belki biraz vandalca olacak ama boks gibi bir dövüş sanatı öğrenebilirsiniz. En azından yumruk atmayı bilin. Nerede ne olacağı belli olmaz. Bu durum için değil ilerleyen zamanlar için de işinize yarayabilir.

Bir tane aşırı küçük çocuk vardı sınıfta benimle dalga geçiyordu alay ediyordu. Herkesle ortalığı karıştıran oydu kısaca sonra bayağı patladım buna son ders çıkışı herkes toplandı herkes gülüşüyor benimle bu hala benimle alay ediyor ben de bunu ittirdim yüzünü hafif çizdim bir anda yüzüme 4 5 tane yumruk geldi sağ gözümün altı çok kötü oldu hemen hemen göremedim ama kimin vurduğunu iyi biliyorum ailem bayağı sinirlendi müdürle konuşacağız bayağı ortalık karışacak. Ne yapayım sizce?

Kendini savunmalısın hocam kalabalıkta artislenenin tenhada affı olmaz derler.

İtelemek ile hata etmişsiniz hocam. Direkt olarak peş peşe yumruk atsaydınız gözü ağrıyan siz değil o olurdu. Sanırım daha önce hiç kavga etmediniz. Bu tür olaylarda ilk vuran kazanır. İtelemek zaten alenen kavga belirtisidir. İteleyip bırakmışsınız karşı taraf haklı olarak vurmuş. İtelemek yerine yüzüne vursaydınız yere düşene kadar bunlar başınıza gelmeyebilirdi. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı