Sosyal'de Her Gün Sorulan Sorunun Cevabı: Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kanıtlar sana göre kanıt, aksine inanlar daima olacaktır. Tanrı var mı konuları açılmaya devam edecektir, bu konu bir şey değiştirmez.
Kanıtlar öznel değil, bilakis nesnel ve kaynakları olanları sundum. Paylaştığım kanıtlar bana göre kanıt değil, herkese göre kanıttır. Sunduğum kaynaklı kanıtlara rağmen hala aşağılanıyorsam ve dalga geçiliyorsam, tartıştığım kişi cahildir.
''Bir delil ile kırk alimi yendim, kırk delil ile bir cahili yenemedim'' Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî

@efedesu Adlı arkadaşımız çok güzel anlatmış durumu, bu kitaplarda insanoğlunun önceden bilmediği hiçbir şey yok, yaratıcının varlığını kanıtlayabilecek hiçbir şeyde yok, fakirleri din sayesinde kontrol altına almaya çalışan, insanlar için aşırı sınırlayıcı bir düzen oluşturmaya hayatını adayan birisinin kitabı bu kadar iyi yazması takdire şayan açıkçası, yazanla tanışmak isterim, her ne kadarda din fikrine çok karşı çıksamda yazan kişiye büyük saygı duydum.

Hocam herkes ne istiyorsa ona inanır.
Şu konulardan cidden sıkıldım. Forumda "Tanrı var mı?" sorusunu sürekli görüyoruz. Görmeyelim artık. İster var, ister yok.

Sana göre kanıttır. Sonuçta inançtan bahsediyoruz. Köfte makarnaya tapan biri için senin yazdıklarının zerre kıymeti yoktur. O yüzden bu konunun son olacağını beklemek hayalciliktir.

@efedesu Adlı arkadaşımız çok güzel anlatmış durumu, bu kitaplarda insanoğlunun önceden bilmediği hiçbir şey yok, yaratıcının varlığını kanıtlayabilecek hiçbir şeyde yok, fakirleri din sayesinde kontrol altına almaya çalışan, insanlar için aşırı sınırlayıcı bir düzen oluşturmaya hayatını adayan birisinin kitabı bu kadar iyi yazması takdire şayan açıkçası, yazanla tanışmak isterim, her ne kadarda din fikrine çok karşı çıksamda yazan kişiye büyük saygı duydum.
Sonradan yazıldığına kanıt var mı? Arkadaşın bahsettiği mayalar örneği de tamamen doğru değil. Evrenin genişlemesini mayalar hiçbir zaman bildirmedi.
Mayalar kıtaların hareket ettiğinden de bahsetmedi.
Çölde yaşayan, okuma yazması olmayan, İslam öncesinde tabiri caizse cahil birinin bunları yazmış olması ne kadar olağan?
Hadi okuma yazması vardı diyelim, bunları taşa tapan bir halkın içinden çıkan birisi nasıl bilip yazabilir?

Çölde yaşayan, okuma yazması olmayan, İslam öncesinde tabiri caizse cahil birinin bunları yazmış olması ne kadar olağan?
Hadi okuma yazması vardı diyelim, bunları taşa tapan bir halkın içinden çıkan birisi nasıl bilip yazsın?
Muhammed zaten ilime acik bir insandi. Kuran'da soylenen "Oku, yaradan Allah'in adi ile oku." cumlesinden anlayabilirisniz. O zamanlar Mekke sadece ickicilerden olusmuyordu. Putpereslerin sikca ugradigi, ticaret acisindan gozde bir yerdi. Oraya gelen zengin, okumus insanlarin Muhammed'e bu bilgilerden bahsetmesi normal degil mi? Tasa tapan bir halkin bilim, sanat gibi seylerle ugrasmayacagini dusunuyorsaniz bence dusuncenizi degistirmelisiniz.

Sonradan yazıldığına kanıt var mı? Arkadaşın bahsettiği mayalar örneği de tamamen doğru değil. Evrenin genişlemesini mayalar hiçbir zaman bildirmedi.
Mayalar kıtaların hareket ettiğinden de bahsetmedi.
Hadi okuma yazması vardı diyelim, bunları taşa tapan bir halkın içinden çıkan birisi nasıl bilip yazabilir?
Hocam sizin yeraltı topluluklarınızdan haberiniz yok mu? Git araştır bakalım Atlantisi, antikythera mekanizmasının ilk burada bulunduğu söyleniyor, illa Mayalarda olması gerekmiyor, zamanın ilerisinde ileri seviye teknolojileri barındırmış bir sürü antik toplum var, anlatmaya efor sarf etmeyeceğim.

Hocam sizin yeraltı topluluklarınızdan haberiniz yok mu? Git araştır bakalım Atlantisi, antikythera mekanizmasının ilk burada bulunduğu söyleniyor, illa Mayalarda olması gerekmiyor, zamanın ilerisinde ileri seviye teknolojileri barındırmış bir sürü antik toplum var, anlatmaya efor sarf etmeyeceğim.
Ben sarf ettim. Konumu okuduysanız kaynaklar, yazılar epey uğraştım. Siz niye çekiniyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı