Neden Linux?

Birçok işlemi temel her şeyi. Nitelikli bir konsol gibi düşünün hiç mi CS ya da Half-Life admini olmadın? Özgürsün neredeyse her şeyi yapabilirsin şey gibi düşün bir oyun geliştirme firman var ve firmanın başında da terminal var gerektiğinde el atar ya da yönetir. Bununla her şeyi yaparsın siber güvenlik, geliştirme, D-dos atma, konsoldan program yürütme yani pek sınırı yok hangisini yazayım. Kısaca bu konsol senin işlem panelin birçok işi kolaylaştırır elin yatkınsa Windows Linux'tan daha zor gelir kullanmaya üşenirsin Windows'u.
Şuan bilmiyorum ama ileride linux'e geçmeyi çok isterim. Terminal olayına biraz baktım gerçekten çok iyi birşey. Laptop'a ileride 8GB takviye yaptığımda Windows ile dual kullanıp sonra tamamen linux'e geçmek güzel olur diye düşünüyorum.

Şuan bilmiyorum ama ileride linux'e geçmeyi çok isterim. Terminal olayına biraz baktım gerçekten çok iyi birşey. Laptop'a ileride 8GB takviye yaptığımda Windows ile dual kullanıp sonra tamamen linux'e geçmek güzel olur diye düşünüyorum.
Linux, terminal ile kontrolü size devreder.
İstediğinizi yapmakta özgürsünüz.

Bence de güzel olur sana önerim burada konu aç ve kaynak iste sana nereden başlaman gerektiğini göstereceğizdir. Rahat olabilirsin, bu senin için iyi olacaktır. Linux düşünmeyi öğretir.

Şu Meme'i gerçek sanan var mı gerçekten? 😂
Bende şu an terminalden hack yaparak kuruyorum Chrome'i. Bakınız:

1655063921579.png

Bende şu an terminalden hack yaparak kuruyorum Chrome'i. Bakınız:

Bence alay konusu olmamalı bu. Hack ayrı bir kavram etik olanı siber güvenlik için kullanılmalıdır. Bunu gösteriş haline getirenlerden nefret ediyorum o yüzden şakası bile kötü Tht'e bakın onlar bunu gösteriş oyuncağı yapmıyor en azından. Etik illkeler her zaman önemli olacak. Şakası trajikomik.
Hocam linux'u kötülememek için yemeyin bizi Allah aşkına o chrome yüklemek için ne zorluklar çekmişsinizdir. Kimleri hackleyip indirmişsinizdir onu.
😂

Bence alay konusu olmamalı bu. Hack ayrı bir kavram etik olanı siber güvenlik için kullanılmalıdır. Bunu gösteriş haline getirenlerden nefret ediyorum o yüzden şakası bile kötü Tht'e bakın onlar bunu gösteriş oyuncağı yapmıyor en azından. Etik illkeler her zaman önemli olacak. Şakası trajikomik.

Bende siber güvenlik ile ilgileniyorum hocam. Tabii ki hack ayrı bir kavram. Burada şu Meme'in içinde kayan yazılar, matrix falan geçiyor. Onun üstüne hack dedim sadece 😂. Bu Meme'i gerçek sanan arkadaşlar böyle bir şeyin mümkün olmadığını çözebilsinler diye kısaca.

Hepsi bir yana; Linux hakkında çıkmış bu tür saçma düşünceleri çürütecek, Linux'un bu kadar korkunç, bu kadar terminale bağlı bir şey olmadığını kullanıcılara göstermek adına bir proje fikri var aklımda. Belki bir el kitabı, belki de basit bir asistan uygulaması...

Bende siber güvenlik ile ilgileniyorum hocam. Tabii ki hack ayrı bir kavram. Burada şu Meme'in içinde kayan yazılar, matrix falan geçiyor. Onun üstüne hack dedim sadece 😂. Bu Meme'i gerçek sanan arkadaşlar böyle bir şeyin mümkün olmadığını çözebilsinler diye kısaca.

Hepsi bir yana; Linux hakkında çıkmış bu tür saçma düşünceleri çürütecek, Linux'un bu kadar korkunç, bu kadar terminale bağlı bir şey olmadığını kullanıcılara göstermek adına bir proje fikri var aklımda. Belki bir el kitabı, belki de basit bir asistan uygulaması...
Sonuna kadar destekliyorum seni. Bende ilgileniyorum bu alanda tecrübemde şimdilik idare eder maalesef şu aralar c#'dan dolayı ilgilenemiyorum. Çıkarırsanız bende yararlanırım tecrübe ve birikimimi tazelemek adına. Etiketlemeye imkanınız olursa çekinmeyin yoksa da illaki görürüm ben dert etmeyin. Kolay gelsin şimdiden.

Sonuna kadar destekliyorum seni. Bende ilgileniyorum bu alanda tecrübemde şimdilik idare eder maalesef şu aralar C#'dan dolayı ilgilenemiyorum. Çıkarırsanız bende yararlanırım tecrübe ve birikimimi tazelemek adına. Etiketlemeye imkanınız olursa çekinmeyin yoksa da illaki görürüm ben dert etmeyin. Kolay gelsin şimdiden.

Teşekkür ederim 🥰
Ekleme: Github'ta organizasyon oluşturdum. Muhtemelen burada paylaşmayı düşünüyorum. Organizasyon içerisinde benim ana hesabımı bulabilirsiniz. Adres

Geri
Yukarı